Projekt ruszy wiosną?

Modernizacja kompleksu boisk przy Szkole Podstawowej nr 10 w Lublinie i przysposobienie dzielnicowego wąwozu do celów rekreacyjnych musi poczekać do przyszłego roku, choć projekt ten zwyciężył w ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Lublina.
Pierwotnie ratusz zakładał wykonanie prac do końca tego roku. Komplikacje pojawiły się na etapie dokumentacji. – Znowelizowana ustawa Prawo zamówień publicznych wydłużyła nam procedury związane z projektami i przetargami. W przypadku projektu z wąwozem doszły jeszcze nieplanowane opóźnienia w dostarczeniu dokumentacji projektowej. Obie inwestycje rozpoczną się w pierwszej połowie 2017 roku – tłumaczy opóźnienia w realizacji projektów Tadeusz Dziuba z Wydziału Inwestycji i Remontów UM Lublin.
A chodzi o duże i istotne dla wszystkich mieszkańców przedsięwzięcia. Warto wspomnieć, iż SP nr 10 dysponuje dziś zniszczonym boiskiem z asfaltową nawierzchnią, na której strach grać. Nie remontowano go od lat 70. Projekt obywatelski zakłada budowę tu od postaw kompleksu sportowego. Uczniowie pograją tu w futbol, ale i w koszykówkę, siatkówkę czy piłkę ręczną. Plan zakłada również budowę bieżni i trybun.

Natomiast leżący na styku trzech osiedli wąwóz zostanie podzielony na cztery strefy. Najmłodsze dzieci i uczniowie do lat 12 otrzymają place zabaw, seniorzy swój „kącik nestora” (alejka, tereny zielone, stoły do szachów), a pasjonaci sportów ulicznych pierwszy tego typu park do street workoutu i kalisteniki. Ostatnią ze stref w zieleni wąwozu Kaliny będzie siłownia z urządzeniami do rekreacji na powietrzu.
– Cierpliwie czekamy na realizację zwycięskich projektów – mówi Adam Osiński, przewodniczący zarządu dzielnicy Kalinowszczyzna.BCH