Prokurator nie stwierdził przestępstwa

Prokuratura Rejonowa w Świdniku odmówiła wszczęcia postępowania w sprawie pożyczek, które świdnicka Spółdzielnia Mieszkaniowa udzielała drużynie siatkarskiej. Ta decyzja nie spodobała się Konradowi Sawickiemu i Piotrowi Szyszce, którzy wnosili o zbadanie sprawy.


Spółdzielnia Mieszkaniowa w Świdniku udzieliła kilku pożyczek świdnickiemu klubowi siatkarskiemu na bardzo preferencyjnych warunkach. Jedna z nich, na kwotę 15 tys. zł, do dziś nie została spłacona. Członkowie rady nadzorczej spółdzielni – Konrad Sawicki i Piotr Szyszka – zawiadomili w tej sprawie prokuraturę. Twierdzili, że zarząd nie był uprawniony do udzielania takich pożyczek. Sprawa była badana w kierunku niekorzystnego rozporządzania mieniem w celu osiągnięcia korzyści majątkowych oraz niegospodarności.
– Prokurator odmówił wszczęcia postępowania ze względu na brak podstaw. 29 marca strona zgłaszająca wniosła zażalenie na decyzję prokuratora, która została skierowana do II Wydziału Karnego Sądu Rejonowego w Świdniku. Na razie zażalenie nie zostało rozpatrzone – informuje Katarzyna Matusiak, p.o. Prokuratora Rejonowego w Świdniku. (mg)