Promują siebie i komendę

Imię, nazwisko, telefon i adres e-mail. Ulotki-wizytówki, wraz z informacjami o aplikacji mobilnej i Krajowej Mapie Zagrożeń, dzielnicowi rozdają mieszkańcom swoich rejonów.

Najpierw powstała Krajowa Mapa Zagrożeń, dzięki której każdy może zgłosić problem i zaznaczyć niebezpieczne w swojej ocenie miejsce. Teraz policja wdraża aplikację mobilną „Moja Komenda”, dzięki której każdy bez problemu odnajdzie nie tylko najbliższą jednostkę policji, ale przede wszystkim swojego dzielnicowego. A ci już promują i siebie, i aplikację na chełmskich osiedlach, rozdając przygotowane przez MSW ulotki. Na każdej są dane personalne i kontaktowe dzielnicowego z danego rejonu tak, by w razie potrzeby każdy mógł szybko się z nim skontaktować.
Ogólne założenie jest też takie, że „policjant pierwszego kontaktu” ma być widziany na mieście, dobrze znany mieszkańcom, a kontakt z nim łatwo dostępny. Sama aplikacja „Moja Komenda” jest też łatwa w obsłudze.
– Pozwala jednym kliknięciem ustalić kontakt do swojego dzielnicowego. Wystarczy wpisać adres, aby sprawdzić, który policjant odpowiada za dany rejon. Dzielnicowych możemy wyszukać też po imieniu i nazwisku. Wyszukiwarka działa w trybie offline, tzn. użytkownik nie musi mieć dostępu do internetu, aby odnaleźć swojego dzielnicowego – zachęca do korzystania z niej podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chełmie. – „Moja Komenda” dostępna jest na telefony z Android i iOS. Zawiera również bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów policji w Polsce. Usługa ta jest bezpłatna – dodaje podkom. (pc)