Propaganda w kolejce

Starosta chełmski Piotr Deniszczuk chciał ulżyć rolnikom czekającym w upale w kolejkach do skupu zbóż dowożąc im wodę. Ale złośliwi zauważyli, że przy okazji gospodarze dostali do ręki ostatni numer powiatowej gazetki wychwalającej dokonania starosty. – Czyżby kampania wyborcza się zaczęła – pytali.

„Znam trud i poświęcenie rolników, którzy co roku zmuszeni są do długiego oczekiwania w kolejkach, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Chociaż tym drobnym gestem, chciałbym wesprzeć rolników w tych trudnych chwilach” – pisze starosta chełmski Piotr Deniszczuk na stronie internetowe powiatu. A pod słowami starosty są zdjęcia pracowników powiatu, którzy przekazują rolnikom wodę.
Ale spostrzegawczym osobom na zdjęciach rzuci się w oczy coś jeszcze. Przy okazji rozdawania wody rolnicy dostają do ręki powiatową gazetkę, w której roi się od zdjęć starosty i tekstów obwieszczających sukcesy obecnej władzy w powiecie. – Niezła propaganda, może już kampania wyborcza się rozpoczęła – komentują złośliwi.
Starosta twierdzi, że nawet nie wiedział, że rolnicy dostają gazetę, ale nie uważa, by to było coś złego. – Po to drukujemy gazetę, żeby trafiała do mieszkańców powiatu, rozdajemy ją bezpłatnie w urzędzie, to możemy i w terenie – mówi. – Jak inni chcą to też mogą jeździć z wodą i gazetą. Wolna wola. (bf, fot. www.powiat.chelm.pl)