Propozycje ze Świdnika dla służb mundurowych

AW109 doskonale sprawdziłby się w służbie straży granicznej

PLZ-Świdnik i Leonardo Helicopters uczestniczyły w międzynarodowych targach Polsecure 2022 – branżowej imprezie poświęconej bezpieczeństwu publicznemu oraz służbom mundurowym – które odbyły się w minionym tygodniu w Kielcach. Zaprezentowano tam dwa śmigłowce – AW109 i AW169.

AW109 to propozycja dla polskiej Straży Granicznej. To wielozadaniowy dwusilnikowy śmigłowiec, do lotów w dzień i w nocy, w najtrudniejszych warunkach, będąc przy tam najszybszym i najbardziej ekonomicznym w swojej klasie.

Z kolei AW169 to propozycja dla polskiego Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR). Maszyna ugruntowała swoją pozycję na rynku światowym jako doskonałe rozwiązanie do zadań ratunkowych i transportowych; sprawdziła się również w czasie pandemii Covid-19, transportując zakażonych pacjentów z użyciem specjalnych, izolowanych noszy. Innowacyjny, kompozytowy płatowiec AW169 produkowany w części w PZL-Świdnik zapewnia doskonałe możliwości użytkowe śmigłowca. Największa kabina w swojej klasie oferuje miejsce na dwoje noszy stabilnie mocowanych wzdłuż lub w poprzek kabiny oraz na kompletny zestaw sprzętu podtrzymującego życie, umożliwiając pełny dostęp do pacjenta i zapewniając środowisko do zaawansowanej opieki medycznej. Dzięki zaawansowanym technologiom i elastyczności, AW169 gwarantuje szybki transport, na długich dystansach, dużych wysokościach, w każdej temperaturze.

Co ważne, zespół Wsparcia i Szkolenia klientów PZL-Świdnik wraz z Leonardo Helicopters, w przypadku obu maszyn, oferują efektywne wsparcie logistyczne i obsługowe w celu zwiększenia dostępności operacyjnej śmigłowców przy jednoczesnym obniżeniu kosztów ich eksploatacji.(opr. w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here