Prosto, w lewo, albo w prawo

Większość kierowców prosiła, aby je zdjąć, a Starostwo Powiatowe w Świdniku przychyliło się do tej prośby. Znaki nakazujące jazdę w prawo na wyjeździe z os. Brzeziny i os. Olimpijczyków w ulicę Kusocińskiego zostały zlikwidowane. Od niedawna znów obowiązuje tu wcześniejsza organizacja ruchu.

– Zostaje „po staremu”. Przestaje obowiązywać nakaz skrętu w prawo dla kierowców wyjeżdżających z ul. Klonowej i Czecha – poinformowało niedawno Starostwo Powiatowe w Świdniku.

Nakaz skrętu w prawo wprowadzono kilka miesięcy temu, w reakcji na zgłaszaną przez mieszkańców potrzebę zwiększenia bezpieczeństwa w tym miejscu. Władze powiatu od razu zaznaczały, że to rozwiązanie testowe, a o tym, czy zostanie wprowadzone na stałe, ostatecznie zdecydują mieszkańcy. Z przeprowadzonych za pomocą mediów społecznościowych konsultacji wynikało, że zdecydowana większość opowiada się za likwidacją nakazu jazdy w prawo, więc zgodnie z sugestiami mieszkańców znaki usunięto i tym samym przywrócono poprzednią organizacje ruchu. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here