Proszą o wycinkę

O przeprowadzenie kontroli drzewostanu w rejonie ul. Jarzębinowej w Świdniku zwraca się do Ratusza radny Marcin Magier. Jak poinformowali go mieszkańcy, drzewa te już kolejny rok z rzędu nie mają ani liści, ani owoców, a jedynie stwarzają zagrożenie.


– Mieszkańcy przekazali mi, że część drzew rosnących w rejonie ul. Jarzębinowej wskazuje objawy poważnej choroby lub obumarcia – mówi radny Marcin Magier z klubu burmistrza Jaksona. – Już kolejny rok nie mają liści i owoców, a martwe drzewa mogą stanowić zagrożenie dla ludzi, zwierząt oraz mienia np. zaparkowanych pojazdów – dodaje radny i jako przykład wskazuje uschnięte drzewo stojące nieopodal ronda Honorowych Dawców Krwi. Kilka tygodni temu podczas silnych wiatrów jeden z dosyć dużych konarów złamał się i do tej pory leży obok na trawniku.

W interpelacji do burmistrza radny zwrócił się o przeprowadzenie kontroli, a w razie potrzeby także ekspertyzy dendrologicznej dotyczącej stanu wskazanych drzew.

– Jeśli obawy, iż są to drzewa martwe się potwierdzą, wnoszę o ich wycięcie lub wezwanie administratora terenu do przeprowadzenia prac związanych z wycinką – pisze radny, ale jednocześnie zaznacza, aby w miejscu usuniętych drzew pojawiły się nowe nasadzenia. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here