Protektor rośnie w siłę

Jeden z największych w Europie producentów i dystrybutorów obuwia ochronnego, militarnego oraz specjalistycznego, rozszerza swoją działalność w strefie ekonomicznej na Felinie. Powiększa załogę i planuje zakup kolejnych maszyn produkcyjnych.


Przypomnijmy, że firma działająca w Lublinie od końca drugiej wojny światowej powróciła z produkcją do Lublina po tym, jak w 2011 roku przeniosła się do Czech. Przed przenosinami wybuchły skandale związane z nieplanowanymi zwolnieniami załogi i wysokością odpraw.
Przed rokiem, na otwarciu hali w strefie ekonomicznej na Felinie, w lubelskie firmie pracowało 70 osób, głównie tych z poprzedniej siedziby przy ulicy Kunickiego.
Teraz liczebność załogi ma się zwiększyć, co kierownictwo firmy zapowiadało już po „wejściu” zakładu do SSE. – W ramach uzyskania zezwolenia na działalność w SSE spółka zainwestuje jeszcze co najmniej 6,8 miliona złotych oraz zatrudni kolejne 30 osób. Planowane są dalsze inwestycje w nowoczesny park maszynowy – mówił wówczas Piotr Majewski, członek zarządu Grupy Protektor.
Na ten moment mowa o co najmniej 10 nowych pracownikach. Spółka planuje  zakup specjalistycznych maszyn i urządzeń zwiększających możliwości produkcyjne zakładu. Zwiększanie nakładów w zakładzie planowane jest do końca 2019 roku.
Obuwie Protektora dociera na rynki w Europie, Azji, Afryce i Ameryce Południowej. CH

Specjalna Strefa Ekonomiczna EURO-PARK Mielec obejmuje 128 hektarów i jest niemal w całości zagospodarowana. – Na terenie SSE działa 55 inwestorów, w tym 39 przedsiębiorców już prowadzi swoją działalność. W firmach działających w ramach Podstrefy Lublin SSE pracuje 3 510 osób – informuje Beata Krzyżanowska, rzecznik prasowy prezydenta Lublina.
W strefie działalność prowadzą m. in. Pszczółka, Lubella czy Aliplast.