Protestowali przed Ikeą

Przeciwko zwolnieniu z pracy pana Tomasza z Krakowa protestowali uczestnicy manifestacji przed lubelską Ikeą. Trzymali m.in. transparent „Ikea wspiera lobby LGBT”.


Akcja to efekt głośnej sprawy sprzed kilku miesięcy. W połowie maja na wewnętrznym forum Ikei pojawił się artykuł „Włączanie LGBT+ jest obowiązkiem każdego z nas”. – Pan Tomasz w odpowiedzi umieścił pod wpisem komentarz: „akceptacja i promowanie homoseksualizmu i innych dewiacji to sianie zgorszenia” – czytamy na stronie internetowej www.polsatnews.pl. To nie wszystko.

– Do komentarza dołączone były dwa fragmenty z Pisma Świętego (ze Starego Testamentu – aut.): „biada temu, przez którego przychodzą zgorszenia, lepiej by mu było uwiązać kamień młyński u szyi i pogrążyć go w głębokościach morskich” i „ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną tak, jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, a ich krew spadnie na nich” – czytamy na stronie polsatnews.

Mężczyzna mimo sugestii przełożonych nie usunął komentarza. Po kilku dniach otrzymał wypowiedzenie. Zwolnieniem pana Tomasza zbulwersowana jest część środowisk katolickich. Sprawą zainteresowali się przedstawiciele Instytutu Ordo Iuris.
GR