Przebiegł 240 km!

Grzegorz Rycyk, nauczyciel wychowania fizycznego w SP w Łopienniku Nadrzecznym, ukończył Bieg 7 Szczytów, którego trasa liczy 240 km!

Bieg 7 Szczytów to najdłuższy bieg Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich, który co roku w lipcu odbywa się w Lądku Zdroju. Trasa obejmuje 240 km po najpiękniejszych zakątkach Gór Stołowych. Najwyższym punktem trasy jest Śnieżnik (1425 m n.p.m.). Jest to jeden z najtrudniejszych i najdłuższych biegów w Polsce, o czym świadczy między innymi to, że ponad połowa zawodników nie dobiega do mety. W 2019 roku z 288 osób, jakie wystartowały, zawody ukończyło jedynie 136.

Wśród tych, którzy ukończyli mordercze zmagania w wyznaczonym limicie czasu 52 godzin był nauczyciel wychowania fizycznego w SP w Łopienniku Nadrzecznym Grzegorz Rycyk, zresztą znany w krasnostawskim światku sportowym. Rycyk przez lata grał w piłkę nożną, reprezentował barwy m.in. Startu Krasnystaw, strzelając dla tego klubu wiele goli. Tegoroczny wakacyjny wyczyn może uznać za największy sukces w swojej 10-letniej karierze biegowej. (kg)