Przebijemy Rzeszów i Chęciny?

Kompleks lubelskich pływalni i atrakcji wodnych Aqua Lublin znalazł się wśród 20 najlepszych inicjatyw w konkursie Top Inwestycje Komunalne Polski Wschodniej 2016. Nagrody otrzyma najlepsza „dziesiątka” wyłoniona przez jury złożone z samorządowców, ekonomistów i ekspertów.
Konkurs to inicjatywa Wschodniego Kongresu Gospodarczego oraz redakcji serwisu Portalsamorzadowy.pl. Pod uwagę brane są inwestycje z pięciu województw wschodnich, w tym lubelskiego. Na ocenę jury składają się takie kryteria jak nowatorstwo, tzw. „montażu finansowego” (koncesja, kredyt, dotacja), funkcjonalność, rozmach inwestycji, skala budżetu, walory estetyczne, współpraca z lokalną społecznością na etapie projektowania czy aktywność w gospodarowaniu majątkiem.
Aqua Lublin konkuruje o miano najlepszej inwestycji Polski Wschodniej m. in. ze zrewitalizowanym zamkiem w Chęcinach, parkiem Zoom Natury w Janowie Lubelskim, stadionem lekkoatletycznym w Suwałkach czy Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce, k. Rzeszowa.
Gala wręczenia nagród Top Inwestycji Komunalnych Polski Wschodniej 2016 odbędzie się podczas Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku (22-23 września 2016r.). Przyznana zostanie również specjalna nagroda od czytelników serwisu portalsamorzadowy.pl. Głosowanie internatów odbywa się na stronie internetowej i twa do 12 września. To tego czasu jury wyłoni dziesięć najlepszych inwestycji w Polsce Wschodniej. BCH