Przebudowa Dwunastki tuż, tuż

Tylko jednej decyzji brakuje do rozpoczęcia prac budowlanych na krajowej „Dwunastce” w obrębie miasta. Chodzi o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej, które wydaje wojewoda lubelski. W ostatnich dniach warunki realizacji całego przedsięwzięcia uzgodnił Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Lublinie.

Zgodnie z pierwszymi zapowiedziami przebudowa krajowej Dwunastki w mieście miała ruszyć w listopadzie ubiegłego roku. Ponieważ wszystkich uzgodnień nie udało się przeprowadzić na czas, a Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska musiał ponownie przeprowadzić ocenę oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko, termin rozpoczęcia inwestycji przesunął się o kilka miesięcy. Istniała nawet obawa, czy wykonawca, firma „Budimex”, zrealizuje wszystkie prace do 30 września 2020 r.

W ubiegłym tygodniu RDOŚ uzgodnił warunki całego przedsięwzięcia i żeby ruszyły prace potrzebny jest jeszcze jeden dokument – zezwolenie na realizację inwestycji drogowej. – Wydaje go wojewoda lubelski – mówi Ewa Budzyńska-Sawa, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Chełmie. – Nie potrafię powiedzieć, kiedy to zezwolenie dostaniemy.

Ze względu na to, że czas oczekiwania na wszystkie potrzebne dokumenty przedłużył się, ZDM przesunął o 30 dni termin zakończenia całej inwestycji. – „Budimex” na przebudowę całej drogi nr 12 w obrębie miasta ma czas do 30 października 2020 r. – wyjaśnia E. Budzyńska-Sawa.

Dyrektor Zarządu nie potrafi jeszcze podać precyzyjnie terminu rozpoczęcia prac na „Dwunastce”. Wiadomo natomiast, że ekipy budowlane najpierw pojawią się na najbardziej zniszczonym odcinku ul. Rejowieckiej, od ronda im. Dmowskiego do skrzyżowania z ul. Szpitalną. (s)

Przejedź się planowaną obwodnicą

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here