Przebudują powiatówkę wstydu!

2,5-kilometrowy, gruntowy odcinek drogi powiatowej między wsiami Bobliwo w gminie Izbica i Borsuk w gminie Gorzków w końcu doczeka się przebudowy. – Jej rozpoczęcie planowane jest na 2020 r. – zapewnia Krzysztof Komszczyński, po. dyrektora ZDP w Krasnymstawie.

O tym, przy jakiej drodze przyszło żyć części mieszkańców gmin Gorzków i Izbica, słyszeliśmy wielokrotnie. – To jest po prostu skandal! Mamy XXI wiek, internet, wyspecjalizowane technologie, a u nas nawet nie ma porządnej drogi – żalił się w rozmowie z „Nowym Tygodniem” jakiś czas temu mieszkaniec gminy Gorzków. Od lat bowiem część drogi powiatowej nr 3113L Suszeń – Kolonia Tarnogóra, pozostaje niewykończona i niezalana asfaltem.

– To po prostu uklepana ziemia, w niektórych miejscach przysypana gruzem – mówi nasz Czytelnik z gminy Gorzków (pragnie zachować anonimowość). – Zimą nawet nie jest tak źle, gdy przejedzie się traktorem i uklepie śnieg. Najgorzej jest, gdy przyjdą roztopy, po prostu toniemy w błocie, nie mówiąc już o zniszczeniach, na jakie narażone są nasze auta – dodaje. Mężczyzna opowiada nam, jak przyszło mu kiedyś przy pomocy traktora wyciągać zakopaną w błocie osobówkę.

– Gość jechał z Izbicy w kierunku Żółkiewki. Nie był tutejszy, włączył nawigację, a ta pokazała mu najkrótszą drogę przez Tarnogórę, Bobliwo i dalej Borsuk, Suszeń, Rudnik. Tyle że GPS nie wiedział, że między Bobliwem a Borsukiem nie ma asfaltu – dodaje. W efekcie jest tak, że z Tarnogóry w gminie Izbica do wsi Borsuk w gminie Rudnik, trzeba jechać dookoła przez Ostrzycę, Piaski Szlacheckie, Chorupnik i Suszeń.

To ok. 18 km. Gdyby między Bobliwem, a Borsukiem była normalna szosa trasa ta byłaby o 10 km krótsza. Wygląda jednak na to, że katorga okolicznych mieszkańców w końcu się skończy. Pytany o komentarz w sprawie pełniący obowiązki dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Krasnymstawie Krzysztof Komszczyński, poinformował nas, że gruntowy odcinek Bobliwo-Borsuk ma 2,4 km i jego przebudowa planowana jest na 2020 r. Rada powiatu podjęła już stosowną uchwałę w tej sprawie. (kg)