Przed sezonem bez zmian

Nie uda się jeszcze przed sezonem letnim wybudować nad Zalewem Zemborzyckim ogólnodostępnych ognisk, miejsc do leżakowania, stanowiska pod foodtrucka, naprawić oświetlenia alejek na ośrodku Marina i Słoneczny Wrotków i zainstalować tam monitoringu. MOSiR musiał unieważnić przetarg na to zadanie, bo jedyna oferta jaka wpłynęła przekraczała przewidzianą na nie kwotę. Udało się za to znaleźć wykonawcę remontu, przebudowy i budowy nowych alejek.


Obydwa zadania miały być zrealizowane w ramach projektu „Zalew Zemborzycki miejscem wypoczynku wszystkich Lublinian” wybranego do dofinansowania w głosowaniu Budżetu Obywatelskiego 2021. Wartość projektu wynosiła 1,5 mln złotych. Zarządzający komunalnymi obiektami nad zalewem Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” podzielił go na dwie części.

Na pierwszą – przewidującą: rozbiórkę zrujnowanego budynku byłego biura ośrodka Marina i dawnego baraku gospodarczego, budowę dwóch ogólnodostępnych kamiennych palenisk na terenie OW Marina i OW Słoneczny Wrotków, utwardzenie miejsca pod stanowisko dla foodtrucka, montaż 18 leżaków (wykonanych z betonowych prefabrykatów z drewnianymi siedziskami) oraz naprawę i modernizację oświetlenia alejki „kasztanowej” i „lipowej” oraz montaż dwóch kamer monitoringu, MOSiR przeznaczył niecałe 500 tys. zł.

Zgodnie z zapisami ogłoszonego w kwietniu przetargu jego zwycięzca na wykonanie wszystkich prac miał mieć 150 dni od podpisania umowy, ale większość miała być już gotowa przed wakacjami. Na drugą część projektu, w ramach której miało zostać wyremontowanych, przebudowanych i wybudowanych nad zalewem ponad 1,5 km alejek, MOSiR zarezerwował ponad 1,15 mln zł i dał wykonawcy czas 350 dni od podpisania umowy.

Obydwa zadania miały być wykonane w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Do przetargu na obydwa zadania stanęła tylko jedna firma – Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S.A. Za pierwsze zażyczyła sobie ponad 511 tys. zł, czyli więcej niż przewidział zamawiający i przetarg w tym zakresie został unieważniony. Za drugie – niecałe 1,16 mln zł, co mieściło się w zaplanowanym na nie budżecie. W tym przypadku przetarg został rozstrzygnięty. Wykonawca ruszy z pracami prawdopodobnie dopiero po wakacjach, po skompletowaniu pełnej dokumentacji. ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here