Przedsmak świąt i sylwestra

To był naprawdę wesoły i dający przedsmak świąt weekend. Lubelska grupa muzyczna „Lublin Street Band” podróżowała po lubelskich galeriach handlowych, umilając swoją muzyką przedświąteczne zakupy, a konwój Coca-Coli, który zaparkował na Placu Zamkowym, rozdawał prezenty, zafundował koncert gwiazd i wiele atrakcji.
„Lublin Street Band”, uliczna orkiestra, składająca się z młodych i zdolnych lubelskich muzyków, towarzyszyć będzie lublinianom podczas tegorocznego sylwestra i trwającego od 6 grudnia Festiwalu Bożego Narodzenia. Niedzielne koncerty były okazją do zapoznania się z twórczością tej formacji, która została powołana do życia podczas tegorocznej promocji Lublina we Wrocławiu w ramach Koalicji Miast dla Kultury.
Dzień wcześniej, w sobotę, na placu Zamkowym zaparkowały czerwone ciężarówki wypełnione coca-colą i stanęła olbrzymia scena. To był lubelski przystanek akcji dorocznej, świątecznej edycji koncernu „Podaruj radość”. Na uczestników czekały upominki, zdjęcia ze Świętym Mikołajem, wirtualna przejażdżka saniami i fajerwerkowy show. Na zakończenie wystąpiły gwiazdy: Ewa Farna oraz chór Sound’n’Grace. EM.K