Przedstawiciel załogi odwołany

Jedna zmiana w radzie nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Chełmie. Walne zgromadzenie wspólników, a konkretnie prezydent Chełma, odwołał z jej składu Andrzeja Suskiego, wybranego do rady spośród załogi.

Rada nadzorcza MPGK, zgodnie z prawem, liczy sześć osób. Cztery powołuje właściciel, a konkretnie prezydent Chełma, dwie natomiast wybierają członkowie załogi. Jedną z nich był Andrzej Suski, zastępca kierownika Zakładu Oczyszczania Miasta w spółce. W ubiegłym tygodniu walne zgromadzenie wspólników podjęło uchwałę o odwołaniu Suskiego z rady. To pierwszy taki przypadek od lat, by właścicieli spółki skorzystał z przysługującego mu prawa i usunął z rady przedstawiciela załogi.

Oficjalnego powodu tej decyzji nie znamy, natomiast jak udało się nam ustalić, na przełomie ubiegłego i bieżącego roku A. Suski miał złożyć wniosek o przejście na emeryturę. Po otrzymaniu odprawy emerytalnej został ponownie zatrudniony w spółce na dotychczasowym stanowisku.

Na najbliższą środę zostało zaplanowane kolejne posiedzenie rady nadzorczej. Ma ona zająć się przygotowywanym przez prezesa Marcina Czarneckiego nowym regulaminem organizacyjnym spółki. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here