W przedszkolach robota wre

W Przedszkolu nr 6 w wakacje odmalowane zostaną sale, a w dwóch pomieszczeniach wymieniona zostanie podłoga

Choć przedszkolaki jeszcze przez kilka tygodni mogą cieszyć się wakacjami, w ich placówkach praca wre. Trwają remonty, naprawy i generalne porządki.


Wszystko po to, aby 1 września przywitać maluchy w ładnych i odświeżonych salach. Najwięcej dzieje się w Przedszkolu nr 3. Urząd Miasta przeznaczył 170 tys. zł na modernizację dwóch tarasów, które nie były naprawiane od otwarcia placówki, czyli od 50 lat. Z gminnych środków planowana jest także wymiana kostki brukowej przy przedszkolu i porządki na jego terenie. Jak podaje ratusz, wyremontowane zostanie także wejście od zachodniej strony budynku i wejście do Fundacji Inaczej. Rozbudowany zostanie także plac zabaw. Placówka panuje również odświeżenie pomieszczeń i mebli.
Remonty, choć już nie na taką skalę, co w „trójce”, czekają także pozostałe miejskie placówki. W Przedszkolu nr 2 pomalowane zostaną ściany i wykonane drobne naprawy. Podobnie na 1 września przygotowuje się Przedszkole Integracyjne nr 5 i Przedszkole nr 6. W „szóstce”, oprócz niezbędnych napraw i malowania sal, wymieniono podłogę w dwóch z nich. W Przedszkolu nr 4 zostanie przeprowadzony remont jednej z sal. „Czwórka” czeka również na rozstrzygnięcia w sprawie budowy Sensorycznego Parku Wyobraźni. Inwestycja została wybrana do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego. Jeśli uda się ją zrealizować zgodnie z planem, jeszcze w tym roku maluchy będą mogły korzystać z innowacyjnego „placu zabaw”, na którym znajdą się elementy działające zmysł wzroku, smaku, dotyku, słuchu, węchu i na koordynację ruchową. Na nowy rok szkolny szykuje się również Przedszkole nr 7, gdzie odmalowano kuchnię i odnowiono parapety. Odświeżone zostaną też sale dla dzieci i wykonane drobne naprawy. (opr. w)