Przedszkolaki balowały po indiańsku

W miniony czwartek w I LO bawiły się dzieci z Przedszkola nr 4. Starsi koledzy zorganizowali dla nich bal w stylu indiańskim. Było to podziękowanie dla maluchów za włączenie się ich, ich rodziców i nauczycieli w akcję przygotowywania paczek dla dzieci z Domu Dziecka w Tuligłowach.
Uczniowie i nauczyciele z I LO już od 4 lat w grudniu jeżdżą do Domu Dziecka w Tuligłowach. Nie przyjeżdżają z pustymi rękami – przywożą dla podopiecznych ośrodka wielkie paczki mikołajkowe. Nie inaczej będzie w tym roku. Przygotowywanie prezentów w I LO już się rozpoczęło.
– W tym roku paczki przygotowujemy dla 37 podopiecznych ośrodka. Najmłodsze dziecko jest dopiero miesięcznym niemowlakiem, najstarszy podopieczny na 18 lat – mówi Aneta Jagieła, zastępca dyrektora I LO. – Każda klasa ma do przygotowania dwie paczki.
Uczniowie jak zwykle chętnie zaangażowali się w akcję. Ich działania wspierają również dzieci z Przedszkola nr 4.
– W placówce została zorganizowana zbiórka ubranek dla maluchów, środków higienicznych, zabawek i słodyczy. Rodzice przynieśli wielką górę darów – mówi Aneta Jagieła.
Licealiści w podziękowaniu dzieciom za zaangażowanie w miniony czwartek zaprosili przedszkolaków na wielki bal. Wspólne świętowanie rozpoczęło się od inscenizacji bajki „Kubuś Puchatek”. Dla najmłodszych został również przygotowany słodki poczęstunek. Nie brakowało pokazów akrobatyki, kalamburów oraz tańców.

Maluchy z Przedszkola nr 4 przyniosły również pieniądze, które udało się im uzbierać. – Przekazali nam 763 zł. Kupimy za nie przede wszystkim produkty kosmetyczne i chemię, które również pojadą do Domu Dziecka w Tuligłowach – mówi Aneta Jagieła.
Na tym jednak nie koniec, bo przygotowanie paczek trwa nadal. Uczniowie mają czas na ich skompletowanie do 2 grudnia. Z kolei na 6 grudnia w szkole już został zaplanowany Mikołajkowy Turniej Siatkarski. Biletem wstępu na wydarzenie są słodycze. Wszystkie trafią do paczek dla podopiecznych Domu Dziecka w Tuligłowach.
– Już w tej chwili mamy sporo zebranych książek, gier, zabawek i ubrań, więc zapewne i w tym roku paczki będą pokaźnych rozmiarów – dodaje Aneta Jagieła.
Prezenty od uczniów I LO i przedszkolaków z „czwórki” wyjadą do placówki w Tuligłowach 9 grudnia. (kal)