Przedszkolaki do „kuchni”

Nowe przedszkole powstanie w pomieszczeniach po byłej kuchni w gmachu SP nr 5

To ostateczna decyzja – miasto zrezygnowało z szumnie zapowiadanej rozbudowy Przedszkola nr 7. W zamian chce zbudować nowe przedszkole przy ul. Klonowej. Jednak, zanim to się stanie, stworzy miejsca dla kilkudziesięciu przedszkolaków w Szkole Podstawowej nr 5.


Urząd Miasta Świdnik ogłosił już przetarg na opracowanie projektu przebudowy budynku Szkoły Podstawowej nr 5 na potrzeby przedszkola. Chodzi o zaadaptowanie pomieszczeń po byłej kuchni w gmachu SP nr 5 wraz z budową oddzielnego wejścia.
Wcześniej miasto zamierzało rozbudować oblegane Przedszkole nr 7, ale ostatecznie zrezygnowało z tego pomysłu, bo ceny, które oferowali potencjalni wykonawcy, znacznie przeznaczały kwotę, którą miasto zabezpieczyło na ten cel. Oferty przewyższały kosztorys nawet o 2 mln zł.
– Zrezygnowaliśmy z tego pomysłu, bo rozbudowa Przedszkola nr 7 była skomplikowana i bardzo kosztowna. Jednak w odpowiedzi na zapotrzebowanie na miejsca dla przedszkolaków proponujemy utworzenie dwóch oddziałów w SP nr 5, a docelowo utworzenie zupełnie nowego przedszkola przy ul. Klonowej – tłumaczy Michał Piotrowicz, zastępca burmistrza Świdnika.
O tym, kiedy nowe oddziały w SP nr 5 będą mogły przyjąć przedszkolaków, władze miasta wypowiadają się ostrożnie.
– Bardzo byśmy się cieszyli, gdyby udało się to już w przyszłym roku szkolnym, ale dziś nic nie możemy przesądzać. O konkretach będziemy mówić, kiedy będziemy mieć dokumentację i wyłonionego wykonawcę – zastrzega wiceburmistrz. (w)