Przedszkolaki na ludową nutę świętowały 100 lat Niepodległej

W słoneczny wtorkowy jesienny poranek w Klubie Osiedlowym „Przyjaźni” w Lublinie odbył się Międzyprzedszkolny Przegląd Przyśpiewek Ludowych „Raz na ludowo”. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowały dzieci z lubelskich przedszkoli nr 42, 44 i 59.


Na scenie wystąpiło w sumie 24 milusińskich ubranych, ludowe stroje. Ku uciesze zgromadzonej widowni przedszkolaki zaśpiewały: „Lipkę”, „W moim ogródeczku”, „Kukułeczkę”, „Czerwone jabłuszko”, „Poszło dziewczę po ziele” oraz „Hej, szalała, szalała”.
– Włączając się w obchody Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowałyśmy Międzyprzedszkolny Przegląd Przyśpiewek Ludowych „Raz na ludowo”.

Jego celem było przybliżenie dzieciom polskich przyśpiewek ludowych oraz rozbudzanie zainteresowania tradycjami i obrzędami Polski oraz regionu – mówi Anna Wnuk-Przegalińska, nauczycielka z Przedszkola nr 42 w Lublinie. Na wiosnę nauczycielki z „42” planują kolejny Międzyprzedszkolny Przegląd, tym razem tańców ludowych o nazwie „Hej, dana, dana”. BL