Przedszkolaki posadziły dęby

Posadzenie dębów poprzedziły patriotyczna akademia

W piątek, 18 maja lubelskie przedszkolaki sadziły w swoich przedszkolnych ogrodach „jubileuszowe dęby niepodległości”. Główne uroczystości z udziałem władz miasta, przedstawicieli kuratorium, wydziału oświaty i wychowania oraz rady miasta odbyły się w Przedszkolu nr 54 przy ulicy Lwowskiej na Kalinowszczyźnie.


W akację sadzenia drzewek zaangażowało się 14 lubelskich placówek. Sadzonki ufundowane przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Lublinie posadziły maluchy z przedszkoli nr: 14, 35, 36, 39, 49, 50, 74, 75, 77, 79, 85 a także Publicznego Przedszkola Integracyjnego nr 40 i Zespołu Przedszkolnego nr 1 w Lublinie.

Uroczystości w Przedszkolu nr 54 poprzedziła msza święta w kościele pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Lublinie. Dzieciaki, w pięknych regionalnych strojach, z biało-czerwonymi kotylionami odśpiewały „Rotę” i wyrecytowały kilka patriotycznych wierszy. – Dęby to żywe pamiątki, będą nam przypominały o trudzie dążenia Polski do niepodległości – mówił Adaś z Przedszkola nr 54. Pod korzeniami dębu, posadzonego w przedszkolnym ogródku znalazła się zalakowana butelka z informacją dla przyszłych pokoleń. (EM.K.)