Przedszkolaki ruszają na scenę

Będą konkursowe tańce, recytacje, występy wokalne i instrumentalne. Wszystkie swoje talenty mali świdniczanie zaprezentują już w najbliższy wtorek na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury.

 

Przedszkole nr 7 ponownie zaprosiło do zabawy wszystkie dzieci z terenu Świdnika. Przedstawiciele placówki już trzeci raz organizują Przegląd Twórczości Dziecięcej „Świat w oczach dziecka”.
– Zgłosiło się nam 275 uczestników – mówi Ewa Marchlewska, dyrektor Przedszkola nr 7. – Bardzo się cieszymy, że dzieci do przeglądu zgłosiły wszystkie placówki z terenu naszego miasta, zarówno miejskie, jak i prywatne.
Dla maluchów będzie to jedna z pierwszych okazji, żeby swoje talenty zaprezentować na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury.

Dzieci wystąpią w czterech kategoriach. Będą recytować (kategoria słowo), grać na instrumentach (kategoria dźwięk), wykonywać utwory wokalne (kategoria śpiew) i chwalić się swoimi umiejętnościami tanecznymi (kategoria taniec). Przegląd poprowadzi Robert Besztak, rodzic przedszkolaka z „siódemki”, który podczas poprzednich edycji świetnie sprawdził się w roli konferansjera. Tym razem spróbuje się wcielić w postać Króla Juliana.
Oczywiście uczestnicy zabawy mogą liczyć na ciekawe nagrody. – Po dwóch edycjach przeglądu widzimy, że jest on bardzo potrzebny w naszym mieście – mówi Ewa Marchlewska. – Dzięki niemu dzieci się integrują, oswajają ze sceną i wychodzą ze swoimi talentami na zewnątrz.
Przegląd odbędzie się w najbliższy wtorek (24 maja). Pierwsze występy rozpoczną się w sali widowiskowej MOK o 9.00.
(kal)