Przedszkole w komórce

Ma być ułatwieniem dla rodziców i nauczycieli. Pozwoli łatwo ewidencjonować czas przebywania dziecka w przedszkolu i poinformuje o wysokości opłat – m.in. takie zalety ma system 4Parents, z którego od nowego roku szkolnego będą korzystać świdnickie przedszkola.

–  Dzięki tej aplikacji będziemy mieć precyzyjny system godzinowej identyfikacji obecności każdego dziecka w przedszkolu. Do tego rodzic będzie mógł szybko dowiedzieć się, jaka jest odpłatność miesięczna za przedszkole oraz dokonać tej płatności przez internet. Walorem aplikacji jest również to, że daje możliwość kontaktu online pomiędzy rodzicem a wychowawcą czy dyrektorem – wyjaśnia Ewa Jankowska, sekretarz miasta Świdnik.

Miasto planowało, że uruchomi ten system jeszcze w minionym roku szkolnym, ale nieszczęsny koronawirus pokrzyżował te plany. Aplikacja będzie kompatybilna z każdym systemem operacyjnym smartfona, ale urzędnicy zapewniają, że w przypadku wykluczeń cyfrowych, które przecież mogą się zdarzyć, nadal będzie możliwość, aby potwierdzać obecność dziecka w placówce i dokonywać płatności w sposób tradycyjny.

– Ta aplikacja jest też odpowiedzią na głosy rodziców, którzy informację o płatnościach chcieli otrzymywać w systemie online. To rozwiązanie z powodzeniem działa już w wielu placówkach w kraju, zarówno publicznych jak i niepublicznych. Opinie są dobre, więc postanowiliśmy również z tego skorzystać. Wszystkie informacje, które poda aplikacja, do tej pory musiały być przygotowane przez pracownika. Teraz będzie mógł skupić się na innych zadaniach, więc organizacyjnie usprawni to pracę przedszkola – mówi sekretarz i dodaje, że to kolejny krok do ujednolicania systemu oświatowego w mieście. (w)