Przedszkolne talenty na dużej scenie

Na wszystkich uczestników czekały upominki i nagrody

Dzieci z trzynastu świdnickich przedszkoli zaprezentowały się podczas Przeglądu Twórczości Dziecięcej „Świat w oczach dziecka”. W tym roku impreza odbyła się już po raz czwarty.

W ubiegły piątek, 12 maja, sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku wypełniła się przedszkolakami za sprawą IV Przeglądu Twórczości Dziecięcej „Świat w oczach dziecka”, zorganizowanego przez Przedszkole nr 7. Na scenie swoje muzyczne, wokalne, recytatorskie i taneczne umiejętności prezentowały pięcio- i sześciolatki.
Jak mówi Ewa Marchlewska, dyrektor Przedszkola nr 7, główną ideą, jaka od samego początku towarzyszy przeglądowi jest dobra zabawa, ale też stworzenie dzieciom okazji do zaprezentowania się na dużej scenie. Przegląd nie ma formuły konkursu. Każdy z uczestników, który odważył się na występ przed publicznością, otrzymał nagrodę. Dodatkową atrakcją była wystawa prac plastycznych dzieci ze wszystkich przedszkoli biorących udział w imprezie.
Imprezę tradycyjnie poprowadził jeden z rodziców, Robert Besztak, a sponsorami byli: Remondis, Pegimek i PEC oraz Urząd Miasta. Przegląd przygotowały panie: Magda Kondraciuk, Hanna Mączka Del Priore i Anna Grzesiak. (w)