Przeglądamy portfele radnych

Piotr Popiel (Prawo i Sprawiedliwość) ma 45 tysięcy złotych oszczędności i spółdzielcze prawo własnościowe do garażu o powierzchni 16,5 m kwadratowych (wartość 30 tysięcy złotych). W ubiegłym roku zarobił 53 tysiące złotych za pracę na Politechnice Lubelskiej.

Pobrał prawie 32 tysiące złotych diety za zasiadanie w radzie miasta, a 2,5 tys. złotych zarobił z innych źródeł. Jeździ Mitsubishi Grandis z 2007 roku. Nie ma kredytów.

Anna Ryfka (klub Krzysztofa Żuka) ma nieco ponad tysiąc złotych i 100 euro oszczędności. Ma ¼ udziału w domu o powierzchni 80 metrów kwadratowych (wartość 80 tysięcy złotych) i ¼ udziału w mieszkaniu o powierzchni 84,5 m kwadratowych (wartość 400 tysięcy złotych). Ma działkę o powierzchni 1,37 ha (wartość 300 tysięcy złotych), działkę o powierzchni 23 arów (wartość 450 tysięcy złotych) oraz udziały w kilku innych nieruchomościach. W ubiegłym roku pobrała 31 tysięcy złotych diety za zasiadanie w radzie miasta, a tysiąc złotych zarobiła na umowie zleceniu. Spłaca kredyt gotówkowy w BZWBK, do spłaty zostało 26 tysięcy złotych. Ma 10 tysięcy złotych limitu kredytowego do wykorzystania w BZWBK (wykorzystała 6 tysięcy złotych). Spłaca 10 tysięcy złotych pożyczki gotówkowej od rodziców i 15 tysięcy złotych pożyczki gotówkowej od mamy.

Dariusz Sadowski (klub Krzysztofa Żuka) ma 42,5 tys. złotych oszczędności. Jest współwłaścicielem domu o powierzchni 180 metrów kwadratowych i wartości 150 tys. złotych. Ma spółdzielcze prawo własnościowe do mieszkania o powierzchni 55,5 m kwadratowych i wartości 300 tysięcy złotych. Jest też współwłaścicielem gospodarstwa rolnego o powierzchni 5,10 ha i wartości 100 tysięcy złotych. W ubiegłym roku uzyskał z tego tytułu 2 tysiące złotych dochodu. Jest również współwłaścicielem działki o wartości 40 tysięcy złotych. Zasiada w radzie nadzorczej Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowego „Agro” w Wilkowie. W ubiegłym roku zarobił z tego tytułu nieco ponad 2 tysiące złotych. Prawie 108 tysięcy zarobił za pracę w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego i prawie 3 tysiące z innych źródeł. Pobrał też niemal tysiąc złotych diety radnego. Jeździ Suzuki Grand Vitara z 2007 roku. Spłaca 14 tysięcy złotych kredytu hipotecznego w PKO BP. Ma 6 tysięcy złotych limitu kredytowego na rachunku bieżącym w tym samym banku i 2 tysiące złotych limitu w Banku Santander.

Radosław Skrzetuski (Prawo i Sprawiedliwość) ma 55 tysięcy złotych oszczędności. W ubiegłym roku zarobił 62 tysiące złotych za pracę w Ministerstwie Cyfryzacji i prawie 30 tysięcy złotych za pracę w biurze senatora Andrzeja Stanisławka. W ubiegłym roku zarobił ponad tysiąc złotych za zasiadanie w radzie programowej TVP Lublin. Pobrał też prawie tysiąc złotych diety za zasiadanie w radzie miasta. Nie ma kredytów.

Małgorzata Suchanowska (Prawo i Sprawiedliwość) ma 28 tysięcy złotych oszczędności i dom o powierzchni 268 metrów kwadratowych (wartość 600 tysięcy złotych). Ma działkę rolną o powierzchni 1,26 ha (wartość 25 tysięcy złotych) i wartą 250 tysięcy złotych działkę o powierzchni prawie 12 arów. Ma też udział w drodze dojazdowej. W ubiegłym roku pobrała 31,5 tys. złotych diety za zasiadanie w radzie miasta. 40 tysięcy złotych zarobiła na umowie o pracę, a prawie 5 tysięcy złotych za zasiadanie w komisji rozwiązywania problemów alkoholowych. Dostała też tysiąc złotych dotacji na gospodarstwo rolne. Nie ma kredytów.

Opracował Grzegorz Rekiel