Przegrodzili rzekę

Na Wieprzu w Stężycy kłusownicy zbudowali zaporę z konarów drzew i siatki ogrodzeniowej, która miała spowolnić nurt, a tym samym ułatwić rozstawianie sieci. Po informacji przekazanej przez prezesa Koła Krasnystaw Miasto strażnicy etatowi Okręgu Chełmskiego wraz z prezesem ZO w asyście funkcjonariusza Policji z Krasnegostawu rozebrali „budowlę”.

Sukces chełmskiego wędkarza

Już od dwóch lat metoda feederowa znalazła się w wykazie dyscyplin sportowych Polskiego Związku Wędkarskiego i odbywają się w tej dyscyplinie zawody krajowe – mistrzostwa Polski i cykle grand prix. Warto przypomnieć, że znacznie dłużej zawody w feederze są organizowane w naszym Okręgu i jak dotąd cieszą się zdecydowanie największą popularnością wśród wędkarzy, gdyż frekwencja bardzo często przekracza 70 zawodników. Nie da się ukryć, że Kapitanat Sportowy ma problem z wyborem terenu, który stwarzałby w miarę przybliżone warunki wędkowania.

W tym roku reprezentantami okręgu chełmskiego podczas mistrzostw Polski byli: Krzysztof Jędrzejewski z Koła Cementowni SUM (ubiegłoroczny zwycięzca Grand Prix) i Michał Knotowicz z koła Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej (zdobywca drugiego miejsca). W klasyfikacji generalnej mistrzostw, które odbyły się na zbiorniku w miejscowości Pyrzyce-Sicina Michał Knotowicz uplasował się na 4. pozycji, zaś Krzysztof Jedrzejewski był 32. W kolejnych dwóch edycjach zawodów tym razem grand prix, które odbyły się na zbiorniku Nielisz oraz w Darłowie, nasi zawodnicy byli sponsorowani przez firmę GENLOG Polska produkującą wysokiej jakości sprzęt wędkarski.

Na Nieliszu M. Knotowicz zajął po raz kolejny 4. pozycję i pomimo gorszego wyniku w Darłowie w klasyfikacji generalnej Grand Prix Polski uplasował się na 5. pozycji. Został też powołany do kadry narodowej w dyscyplinie feederowej, co jest bezprecedensowym sukcesem w historii naszego Okręgu. W najbliższym czasie opublikujemy więcej informacji wraz z fotkami z opisanych zawodów.

II Grand Prix Spinningowe Koła Włodawa

Zawody odbyły się na Bugu w m. Orchówek. Sędziowali: Jacek Szymański (sędzia główny) i Jerzy Sposób (sędzia sekretarz). Wyniki: 1. Damian Kasprzak – 440 pkt., 2. Henryk Kobus – 360 pkt., 3. Lesław Urbański – 220 pkt..

Zakończenie sezonu w Kole Włodawa

Zawody zorganizowano na jez. Glinki w Orchówku. Startowało 17 wędkarzy. Sędziowali: Jacek Szymański (sędzia główny) i Jerzy Sposób (sędzia sekretarz). W klasyfikacji największych ryb drapieżnych zwyciężył Zbigniew Swistoń, którego najdłuższa ryba miała długość 28 cm. Klasyfikację największych ryb spokojnego żeru wygrał Ludwik Wojtiuk, który złowił rybę o długości 21 cm.

Zawody Koła Rejowiec Fabryczny Miasto

Zawody rozegrano na gliniance w Pawłowie. Startowało 14 wędkarzy. Sędziował Piotr Łopong – prezes Koła. Punktowano największe ryby drapieżne i spokojnego żeru. W klasyfikacji ryb drapieżnych największy okaz o długości 54 cm złowił Stanisław Kozicki. W klasyfikacji ryb spokojnego żeru największa ryba złowiona przez Krzysztofa Bednarczuka miała długość 19 cm.

Zawody feederowe Koła Sieja Włodawa

Zawody odbyły się na jez. Glinki. Sędziowali: Tomasz Ciok (sędzia główny), Mariusz Miącz (zastępca), Rafał Fedoruk (sędzia sekretarz). Wyniki: 1. Arkadiusz Kierepka – 2.003 pkt., 2. Krzysztof Lesiuk – 1900 pkt., 3. Mateusz Pruszkowski – 1670 pkt., 4. Sylwester Kierepka – 1540 pkt., 5. Marek Kierepka – 1340 pkt., 6. Michał Dados – 1210 pkt. (kd)