Przekazała oszustowi ponad tysiąc złotych

Krasnostawscy policjanci przestrzegają przed oszustwami metodą na BLIK-a. – Oszuści podszywają się pod naszych znajomych na portalach społecznościowych i proszą o pilną pomoc finansową. Ofiarą takiego przestępstwa padła ostatnio mieszkanka powiatu – mówi Jolanta Babicz z KPP w Krasnymstawie.

W ubiegłym tygodniu krasnostawscy policjanci otrzymali informację o oszustwie za pomocą jednego z popularnych portali społecznościowych. – Sprawca przełamując zabezpieczenia elektroniczne do komunikatora internetowego, w imieniu zgłaszającego wysyłał wiadomości do znajomych informując, iż pilnie potrzebuje finansowego wsparcia. Jedna z osób odpowiedziała na tę prośbę.

Przelanie gotówki odbyło się poprzez wygenerowanie numeru kodu BLIK w systemie płatności elektronicznej. Przekazany kod wystarczył, by sprawca mógł natychmiast wypłacić pieniądze – opowiada Jolanta Babicz, rzecznik krasnostawskiej policji. Pokrzywdzona, 23-letnia mieszkanka powiatu krasnostawskiego, straciła ponad tysiąc złotych. Sprawą zajęli się policjanci, którzy szukają sprawcy, a także apelują o rozwagę.

– Oszuści działają na terenie całego kraju licząc na szybki zysk. W takiej sytuacji nie działajmy w emocjach i nie ulegajmy presji rzekomych bliskich. Sprawdźmy czy osoba podająca się za naszego znajomego to na pewno ona. Najprościej jest do niej zadzwonić i potwierdzić czy faktycznie potrzebuje finansowego wsparcia – podkreśla Babicz. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here