Przeliczył się na drodze

81-latek liczył, że zdąży wyminąć stojące na ul. Włodawskiej dwa auta. Wcisnął gaz, ale w tym samym czasie pierwszy z kolejki bus skręcił w lewo.

Przez wtorkową kraksę (19 lipca) na kierowców przejeżdżających po południu trasą Chełm-Włodawa czekały spore utrudnienia. Według obecnych na miejscu policjantów okoliczności zdarzenia wyglądały tak: na lewym pasie jezdni przystanął Mercedes Sprinter. Kierowca busa włączył kierunkowskaz i czekał, by skręcić na stację benzynową. Za nim przystanęła ciężarówka scania, ale następne w kolejce auto już się nie zatrzymało. Kierowca Toyoty corolli dodał gazu i wjechał prosto w skręcającego akurat busa. Po drodze „zahaczył” o bok tira.
W toyocie jechała para seniorów. Lekko ranny 81-latek sam opuścił pojazd, ale 71-letnia pasażerka została uwięziona w aucie. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe.
– Przy pomocy podręcznego sprzętu burzącego strażacy wyważyli drzwi i wynieśli ze środka kobietę. Została przetransportowana karetką pogotowia do chełmskiego szpitala – informuje mł. bryg. Wojciech Chudoba, rzecznik prasowy chełmskich strażaków.
81-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy.
Godzinę wcześniej doszło do innego zdarzenia drogowego. Tym razem w Partyzanckiej Kolonii (gm. Wojsławice) zderzyły się dwie osobówki. Na szczęście nikomu nic się nie stało. (pc)