Przełom w policji

W styczniu br. w lubelskim garnizonie ślubowanie złożyło 40 nowych policjantów, jeden z nich trafił do KMP Chełm

Po raz pierwszy od lat w Komendzie Miejskiej Policji w Chełmie nie ma już wakatów. W 2018 r. przyjęto aż 21 funkcjonariuszy. Będzie bezpieczniej?

Na początku stycznia br. czterdziestu policjantów (3 kobiety, 37 mężczyzn) odebrało z rąk komendanta wojewódzkiego policji służbowe legitymacje. Zostali przydzieleni do komendy wojewódzkiej i piętnastu komend lubelskiego garnizonu. W tym „rozdaniu” do Komendy Miejskiej Policji w Chełmie trafił jeden funkcjonariusz.

Mało, ale i tak w 2018 r. pod względem liczebności chełmskiej komendy nastąpił przełom. W ubiegłym roku zatrudniono w niej łącznie 21 nowych funkcjonariuszy i w końcu po raz pierwszy od lat już nie ma wakatów. Dla porównania na początku 2017 r. w KMP Chełm pracowało 279 policjantów i było 6 wakatów. W 2018 r. nastąpił przełom. Zatrudniono aż 21 nowych funkcjonariuszy i wakatów już nie ma.

– Mamy pełną obsadę – trzysta dwa etaty policyjne – informuje podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowy KMP w Chełmie.

W chełmskiej jednostce przybyło też radiowozów. Na początku 2017 r. jednostka dysponowała 37 radiowozami, w tym także nieoznakowanymi. Obecnie jest ich 55. Czy więcej funckjonariuszy i radiowozów przełoży się na zwiększenie bezpieczeństwa w mieście? (mo, fot. LUW)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here