Przełom w sprawie Dworcowej

Na najbliższej sesji Rady Powiatu Świdnickiego radni będą głosować nad uchwałą w sprawie przejęcia od PKP działki niezbędnej do przebudowy drugiego odcinka ulicy Dworcowej. – Cieszę się, że jesteśmy na finiszu tej sprawy – mówi Łukasz Reszka, starosta świdnicki.

Przed kilkoma tygodniami informowaliśmy, że powiat świdnicki otrzymał 4,5 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na pierwszy etap przebudowy ulicy Dworcowej.

Środki te wystarczą na sfinansowanie modernizacji blisko kilometrowego odcinka ulicy, od końca ulicy Andrzeja Struga do skraju lasu.

Jednak zdaniem wielu mieszkańców Świdnika, remont należałoby zacząć z drugiej strony, czyli od ul. Brzegowej, bo ta część jest w znacznie gorszym stanie. Tu jednak – co zawsze podkreślał powiat – sprawa nie jest tak prosta, bo działki, po których przebiega droga należą w części do PKP. Już niedługo – jak zapowiada starosta świdnicki Łukasz Reszka – ma się to zmienić. Na najbliższej sesji powiatowi radni będą głosować nad uchwałą w sprawie przejęcia od PKP działki niezbędnej do przebudowy drugiego odcinka ulicy Dworcowej.-  To może być przełomowy moment w sprawie remontu ul. Dworcowej. Cieszę się, że jesteśmy na finiszu tej sprawy. To nie było łatwe zadanie; mierzył się z nim już poprzedni zarząd powiatu. Najważniejsze, że po wielu latach udało się doprowadzić do szczęśliwego zakończenia – mówi starosta.

W najbliższy wtorek, radni zdecydują o przejęciu blisko 2,5-hektarowej działki, należącej do Skarbu Państwa, a użytkowanej przez PKP S.A. Nabycie praw umożliwi podjęcie dalszych działań w sprawie remontu drogi.- Chcemy możliwie szybko opracować koncepcję drogową odcinka od skraju lasu, do ulicy Brzegowej – dodaje Ł. Reszka. – Jednocześnie trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu na pierwszy etap inwestycji. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here