Przemku, obudź się!

Krasnostawski Dom Kultury oraz komitet społeczny „Przemek, obudź się!”, zorganizowały koncert, podczas którego zbierano pieniądze na wybudzenie ze śpiączki 31-letniego Przemka z Krasnegostawu.

Na scenie na terenie Dworku Starościńskiego zagrały m. in. Vertico, Revelka, Mondeo oraz Magical. Podczas koncertu zbierano środki finansowe niezbędne do wybudzenia i rehabilitacji Przemka, 31-letniego mieszkańca Krasnegostawu, który 29 sierpnia 2018 r., w wyniku nieszczęśliwego zdarzenia, upadku z dużej wysokości doznał urazu wielonarządowego. Podczas imprezy,

w której wzięli udział m.in. posłowie Teresa Hałas i Lucjan Cichosz, starosta Andrzej Leńczuk i burmistrz Robert Kościuk, uzbierano 5,5 tys. zł. – To było popołudnie pełne wzruszeń i pozytywnej energii – mówi Dorota Sawa z Lokalnej Grupy Działania Krasnystaw Plus, prowadząca licytacje.

– Niech ta energia płynie do Przemka, a pieniądze już dzisiaj trafiły na konto Fundacji Światło pod opieką, której znajduje się Przemek. Dziękuję wszystkim darczyńcom oraz uczestnikom koncertu za okazane wielkie serca – dodaje. Wśród osób, które wsparły krasnostawianina był m.in. Lucjan Cichosz.

Były senator, a obecnie poseł, za 200 zł wylicytował pióro przekazane na licytację przez Roberta Kościuka, burmistrza Krasnegostawu. (kg)