Przerwa nie zaszkodziła Arce

ARKA CHEŁM – SMS PZPS SPAŁA II 3:0 (25:18, 25:12, 25:20)

ARKA: Mariusz Marcyniak, Rafał Cabaj, Jan Lesiuk, Patryk Szwaradzki, Kacper Popik, Wiktor Pleta i Łukasz Łapszyński.

Tygodniowa pauza w rozgrywkach nie zdekoncentrowała siatkarzy Arki. Lider grupy drugiej II ligi w siatkówce mężczyzn, pewnie pokonał w sobotę w Chełmie SMS PZPS Spała II. Początek spotkania rozgrywanego przy wypełnionej po brzegi Miejskiej Hali Sportowej był jeszcze dość wyrównany, ale od połowy I seta gospodarze zaczęli dominować, tę partę wygrywając do 18. Drugi set to już totalna przewaga Arki, wynik 25:12 mówi sam za siebie. W trzeciej partii goście nieco się postawili, ale podopieczni Bartłomieja Rebzdy, po raz kolejny imponując mocną zagrywką, wygrali ją ostatecznie do 20 i cały mecz 3:0. Najlepszym zawodnikiem wybrany został środkowy i zarazem kapitan Arki – Mariusz Marcyniak. Chełmscy siatkarze imponują formą. Wygrali wszystkie z dziewięciu spotkań i pewnie prowadzą w tabeli.

Czeka ich jednak wyjątkowo trudny tydzień. 7 grudnia (środa) w III rundzie Pucharu Polski podejmą SPS Kosnpol Słupca. A już dzień później wyjadą do Rząśni na ligowy bój z Czarnymi. Mało tego, 10 grudnia Arka zagra kolejne spotkanie, tym razem w Tomaszowie Mazowieckim z Lechią II. Trzymamy kciuki! Przypominamy, że sponsorem strategicznym Arki Chełm jest Grupa PGE.

Wyniki pozostałych spotkań 10 rundy:

AZS UWM OLSZTYN – LECHIA II TOMASZÓW MAZOWIECKI 3:2 (25:19, 13:25, 25:21, 28:30, 15:8), SPARTA GRODZISK MAZOWIECKI – CZARNI RZĄŚNIA 3:2 (24:26, 25:20, 23:25, 26:24, 16:14), METRO WARSZAWA – TRÓJKA MIĘDZYRZEC PODLASKI 3:0 (25:19, 25:13, 25:20), TRAMWAJE WARSZAWSKIE – CENTRUM AUGUSTÓW 3:1 (25:22, 18:25, 25:19, 25:20), ENEA KOZIENICE – CAMPER WYSZKÓW 3:2 (20:25, 25:11, 20:25, 25:12, 20:18). (kg)

1. Arka Chełm 9 9-0 27 27:2 722:542
2. Sparta 10 8-2 23 25:9 806:696
3. Metro Warszawa 10 8-2 23 25:11 857:792
4. Enea Kozienice 10 6-4 17 19:17 828:785
5. Wola Warszawa 10 6-4 17 19:17 815:778
6. Camper Wyszków 10 5-5 16 20:20 875:855
7. Centrum Augustów 10 4-6 13 17:21 789:848
8. SMS Spała II 10 3-7 12 19:25 919:968