Przestrzeń, w której młodzi będą mogli rozwijać swoje projekty

Lublin został drugim po Rzeszowie miastem w Polsce, które będzie korzystało z potencjału i wsparcia Samsung Inkubator. Oficjalne otwarcie Laboratorium Samsung Inkubator odbyło się w środę 6 lutego na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej.


Lubelski Samsung Inkubator specjalizuje się w projektach z zakresu cyberbezpieczeństwa i internetu rzeczy. Do Inkubatora mogą się zgłaszać osoby indywidualne lub zespoły, które mają już opracowaną koncepcję biznesu lub prototyp swojego produktu.

Zakwalifikowani do programu przedsiębiorcy będą mogli korzystać z pracowni, w której znajdą odpowiedni sprzęt. Poza pełnym wyposażeniem stanowisk pracy, na które składają się monitory, tablety, drukarki 3D oraz smartfony, przedsiębiorcy mogą korzystać także z 75-calowej elektronicznej tablicy interaktywnej, 55-calowego zakrzywionego telewizora UHD, odkurzacza Powerbot lub inteligentnej lodówki Family Hub. Oprócz przestrzeni do pracy i sprzętu elektronicznego przedsiębiorcy mogą liczyć na pomoc merytoryczną i techniczną, wsparcie finansowe, szkolenia i warsztaty.

– Otwarcie Inkubatora wpisuje się w Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, której głównym filarem jest trwały wzrost gospodarczy oparty na wiedzy, danych i doskonałości organizacyjnej – mówi Artur Soboń, sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, który wraz z Jadwigą Emilewicz, minister Przedsiębiorczości i Technologii, wziął udział w uroczystym otwarciu Samsung Inkubatora.

– Ta inwestycja to także dużo możliwości i korzyści dla wszystkich mieszkańców. Cieszę się, że kolejny raz region lubelski udowadnia, że warto jest inwestować w naszych zdolnych i przedsiębiorczych mieszkańców! – dodaje A. Soboń. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here