Przetańczyć całą noc

Walili pięściami, kopali w drzwi, ale i tak nie udało im się wedrzeć do Cosmosu. Dwie pary nocnych marków, które za wszelką cenę chciały potańczyć, zgarnęła policja.

(23 października) Po godz. 3 większość imprezujących w nocy z soboty na niedzielę w chełmskim Cosmosie już była w drodze do domu. Nie wszyscy jednak byli w stanie pojąć, że zabawa już się skończyła, a ochroniarze zamknęli drzwi dyskoteki. Dwie pary za wszelką cenę chciały dostać się do środka i przetańczyć całą noc, aż do rana. Kopali w drzwi, walili pięściami, krzyczeli i szarpali za klamkę. Na próżno, bo nikt specjalnie dla nich muzyki nie włączył, a jedynie wezwał policję.

– Skierowani na miejsce policjanci zatrzymali w związku z tą sprawą dwie kobiety w wieku 20 i 22 lat oraz dwóch mężczyzn w wieku 23 i 34 lata, mieszkańców gminy Chełm i Ruda Huta. W chwili zatrzymania wszyscy byli pod działaniem alkoholu. Jak ustalili śledczy, osoby te uszkodziły drzwi wejściowe, powodując straty, które pokrzywdzony oszacował na kwotę 4 tysięcy złotych – informuje asp. Ewa Czyż, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.
Cała czwórka, gdy już wytrzeźwiała, usłyszała zarzuty uszkodzenia mienia. Za wyładowanie się na drzwiach dyskoteki grozi im nawet do 5 lat więzienia. (pc)