Przetarg na Drewnianą do powtórki

Mieszkańcy ul. Drewnianej niecierpliwie wypatrują drogowców

Fiaskiem zakończył się ogłoszony na początku roku przetarg na budowę ulicy Drewnianej. Choć ofert nie brakowało nie spełniły wymogów formalnych lub okazały się zbyt drogie. Urząd Miasta ogłosił więc kolejne postępowanie i liczy, że tym razem uda się wybrać wykonawcę, a Drewniana zostanie ukończona jeszcze w tym roku.

Budowa ulicy Drewnianej to jedno z najkosztowniejszych zadań ujętych w tegorocznym budżecie miasta Świdnik. Projekt zakłada budowę jezdni z betonu asfaltowego na całej długości, od ulicy Piaseckiej do ul. Rejkowizna, budowę chodnika z kostki brukowej po jednej stronie ulicy (z wyjątkiem odcinka od ul. Rejkowizna do granicy lasu, gdzie będzie obustronny) oraz budowę kanalizacji sanitarnej, deszczowej i oświetlenia. Wg szacunków Ratusza zadanie to pochłonie ok. 7 mln zł.

Przetarg na budowę ulicy Drewnianej miasto ogłosiło jeszcze w styczniu. Przystąpiło do niego pięć firm: LS Complex z Lublina – 7,3 mln zł, PRD Lubartów – 8,1 mln zł, Konsorcjum PBI Infrastruktura i PBI WMB z Kraśnika – 8,3 mln zł, WOD-BUD Kraśnik – 9 mln zł i STRABAG – 10,5 mln zł. Wykonawcy nie udało się jednak wybrać. Część ofert nie spełniła wymagań formalnych, a część okazała się zbyt droga, dlatego miasto postanowiło powtórzyć przetarg. Tym razem na oferty czeka do 4 maja.

– Najtańsza z ofert, która spełniła wszystkie proceduralne wymogi o ok. półtora miliona złotych przekraczała nasze przewidywania. Były tańsze oferty, dobrze skalkulowane finansowo, ale z błędami formalnymi. Liczymy, że firmy, które startowały w pierwszym przetargu poprawią błędy i wystartują w kolejnym. Nawet jeśli oszczędzimy 200 czy 300 tys. zł, to uważam, że warto ten przetarg powtórzyć. Nie zmieniamy natomiast czasu na wykonanie inwestycji. Liczymy, że Drewnianą uda się wykonać do końca roku – mówi Marcin Dmowski, wiceburmistrz Świdnika. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here