Przetarg na żłobek unieważniony

Ratusz unieważnił przetarg na budowę żłobka przy ul. Kopera/Klonowej, na którą miasto po raz drugi dostało dofinansowanie z rządowego programu „Maluch Plus”. Urząd zapewnia, że tym razem dotacja nie przepadnie, przetarg zaraz zostanie powtórzony, a żłobek będzie gotowy do końca listopada.


Ratusz do budowy nowego miejskiego żłobka dla ponad 120 maluchów przymierza się od lat. W ubiegłym roku na ten cel pozyskał nawet ok. 3,3 mln zł dotacji z rządowego programu „Maluch Plus” (całkowity koszt inwestycji obliczano na ok. 7 mln zł), ale miasto ogłosiło przetarg na budowę placówki dopiero w ostatnich dniach marca i nie udało się znaleźć firmy, która podjęłaby się zrealizować zadanie w terminie wyznaczonym na koniec listopada.

Władze miasta obiecały wówczas, że placówka powstanie za rok i zgłosiły się do tegorocznej edycji „Malucha Plus”. Tym razem, nie czekając na decyzję o przyznaniu dotacji, już pod koniec stycznia ogłosiły przetarg na budowę żłobka. Obiekt ma powstać według zmodyfikowanego projektu w technologii modułowej, tańszej i szybszej w realizacji, a przy tym bardziej nowoczesnej i ekologicznej.

Na inwestycję miasto zarezerwowało w budżecie 8 mln zł, a przed tygodniem dostało potwierdzenie, że dostanie 3,1 mln zł dotacji z programu „Maluch Plus”. Na oferty miasto czekało do 17 lutego. Zgłosił się jeden wykonawca – konsorcjum firm: F.B. Ekoinbud Sp z o.o. Sp.K. i Ekoinbud Sp z o.o. Oferta opiewała na 7 940 000 zł i mieściła się w przewidzianym budżecie. Niespodziewanie w ubiegłym tygodniu miasto przetarg unieważniło. – Czy nie powtórzy się sytuacja sprzed roku i żłobka znowu nie uda się wybudować? – pyta nas jeden z czytelników. – Nie ma takich obaw – uspokajają władze miasta.

– Przetarg został unieważniony w związku z nieścisłościami proceduralnymi, a jedyna złożona oferta została odrzucona. Przetarg niezwłocznie zostanie ogłoszony ponownie. Na chwilę obecną nie widzimy zagrożenia terminu planowanej realizacji inwestycji – zapewnia Katarzyna Lis z Wydziału Promocji Urzędu Miasta Świdnik. JN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here