Przetargi do powtórki

Przetarg na wykonanie ostatniego odcinka al. NSZZ „Solidarność” zostanie powtórzony

Świdnicki Ratusz unieważnił przetarg na budowę drugiego, końcowego etapu al. Solidarności. Chętnych firm nie brakowało, ale złożone przez nie oferty okazały się za drogie.


Budowa kolejnego, ostatniego odcinka al. NSZZ „Solidarność”, nazywanej południową obwodnicą miasta, to jedna z bardziej kosztownych drogowych inwestycji zaplanowanych przez UM Świdnik na ten rok. W planach jest wykonanie ponad półkilometrowej asfaltowej szosy wraz z infrastrukturą towarzyszącą, oświetleniem, chodnikami, ścieżką rowerową i zatokami dla autobusów.

– Chcielibyśmy zamknąć tę inwestycję jeszcze w tym roku. To kluczowy projekt; ważny z komunikacyjnego punktu widzenia, a przy tym otwierający miasto na nowe inwestycje – mówił niedawno Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika ds. inwestycji i rozwoju.

Przed kilkoma tygodniami podawaliśmy, że urząd miasta rozpoczął poszukiwania wykonawcy, który wybuduje ostatnią część al. Solidarności. Do przetargu zgłosiło się 6 firm. Najdroższa z ofert opiewała na ponad 3,8 mln zł, najtańsza na ok. 3,3 mln zł, a miasto na to zadanie chciało przeznaczyć 2,7 mln zł.

– Zaproponowane oferty wykraczają poza tę kwotę, w związku z czym podjęliśmy decyzję o unieważnieniu przetargu. W możliwie najszybszym terminie ogłosimy kolejny. Tym razem powinno pójść szybciej, bo udzieliliśmy już odpowiedzi na zapytania firm – mówi wiceburmistrz.

Powtórzony zostanie również przetarg na adaptację pomieszczeń w budynku przy ul. Norwida 2 na Klub Seniora. Do ogłoszonego jeszcze w lutym postępowania zgłosiło się 6 firm, ale ratusz z powodów formalnych nie mógł podpisać umowy z żadną z nich.

Około 109-metrowy lokal na parterze budynku usługowo-mieszkalnego przy ul. Norwida 2 ma przejść gruntowną metamorfozę. W planach jest m.in. wyburzenie starych ścian działowych i ustawienie nowych, wymiana drzwi i okien, parapetów, instalacji oraz montaż klimatyzacji. Powstanie też ściana przesuwna, tak aby w zależności od potrzeb można było dzielić przestrzeń. Remont obejmie również schody do budynku i zadaszenie nad wejściem. Na te prace miasto zaplanowało ok. 340 tys. zł. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here