Przewodniczący wydeptał awans

Longin Bożeński, przewodniczący rady miasta, o siebie potrafi zadbać, jak mało kto. Nie tak dawno został pełnomocnikiem zarządu ds. strategii i rozwoju w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej w Chełmie. O to stanowisko, jak ustaliliśmy nieoficjalnie, miał zabiegać od miesięcy. W końcu dopiął swego.

Longin Bożeński znów ma swoje pięć minut i robi wszystko, by wykorzystać je jak najlepiej. Przede wszystkim z korzyścią dla siebie. Prestiżowe stanowisko przewodniczącego rady miasta, z nieopodatkowaną dietą około 2 tys. zł miesięcznie, mu nie wystarcza. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, Bożeński od miesięcy zabiegał o awans w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej w Chełmie, gdzie pracuje od ponad 35 lat.

Jeszcze za rządów nieżyjącego już prezesa Marcina Czarneckiego chciał powrotu na stanowisko pełnomocnika zarządu, które wcześniej sprawował przez wiele lat i dzięki temu dobrze zarabiał. W końcu Bożeński, który zbliża się do wieku emerytalnego, osiągnął swój cel. Od 1 października br. pracuje jako pełnomocnik zarządu ds. strategii i rozwoju. Awansował z funkcji kierownika infrastruktury sieciowej.

– Wprowadzona reorganizacja, obejmująca jednocześnie inne zmiany, m.in. uporządkowanie i doprecyzowanie funkcji wybranych komórek organizacyjnych i stanowisk pracy, miała na celu przede wszystkim usprawnienie procesu zarządzania spółką – podaje Katarzyna Langiewicz z Biura Obsługi Spółki. – Stworzenie stanowiska pełnomocnika zarządu ds. strategii i rozwoju wynikało głównie z potrzeby skoordynowania działań związanych z procesem planowania rozwoju spółki.

Według Langiewicz, chodzi o sprawowanie bezpośredniego i stałego nadzoru nad aktualizacją dokumentów strategicznych spółki, stosownie do zmieniających się uwarunkowań społecznych i gospodarczych, a także do podejmowanych we współpracy z miastem Chełm licznych działań inwestycyjnych.

– Celem wprowadzonej zmiany jest także pełniejsze wykorzystanie potencjału powołanego w spółce na początku 2020 r. Zespołu ds. Strategii i Rozwoju. Jego zadaniem jest opracowywanie kompleksowej analizy dla wskazanych obszarów działalności spółki, w tym przede wszystkim diagnozowanie celów strategicznych oraz polityki rozwoju – wyjaśnia K. Langiewicz.

Longin Bożeński ma koordynować plany rozwojowe spółki z polityki rozwojową miasta, inicjować i opiniować propozycje inwestycji, współpracować z miastem, które jest właścicielem MPGK, w zakresie pozyskiwania funduszy zewnętrznych na zaplanowane przedsięwzięcia.

No i jeszcze – „Ponad 35-letni staż pracy w MPGK, długoletnia praca na rzecz samorządu oraz troska o rozwoju naszego miasta są gwarancją rzetelnego i kompetentnego sprawowania powierzonej funkcji” . Czyli że przewodniczącemu się po prostu należało.

Wiadomo, tłumaczenie zawsze dobierze się do sytuacji, natomiast wszyscy wiedzą, o co chodzi… Faktem jest że nominacja wywołała wrzenie w MPGK, czego efektem były telefony od wzburzonych pracowników spółki. Poczynaniom przewodniczącego Bożeńskiego na nowym stanowisku będziemy się wnikliwie przyglądać… (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here