Przeżyj fantastyczną przygodę

Miłośnicy fantastyki już mogą sobie rezerwować czas w ostatni weekend marca, kiedy to w Świdniku, już po raz trzynasty odbędzie się „Świdkon” – jedna z największych tego typu imprez w naszym regionie. Tym razem przyświecać mu będzie hasło „Przygoda”.


– „Świdkon” to zjazd miłośników fantastyki i powiązanych z nią dziedzin, na który przyjeżdżają już nie tylko fascynaci ze Świdnika i okolic, ale niemal całego kraju. Tegoroczna impreza obfitować będzie jak zwykle w prelekcje, konkursy, turnieje, gry terenowe, fabularne, planszowe i karciane oraz różnego rodzaju warsztaty i pokazy – mówi Klaudia Misiurek, koordynator konwentu. – Tegoroczna, podobnie jak ubiegłoroczna, impreza odbędzie się w II LO im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Świdniku.

Jak zawsze można spodziewać się również gier RPG, w ramach których uczestnicy wcielają się w różne postacie, konkursu, w trakcie którego drużyny powalczą o tytuł „Najbardziej Przygodowej Drużyny Świdkonu”. Do 16 marca organizatorzy czekają na zgłoszenia od osób lub grup, które chciałyby wzbogacić program imprezy o przygotowaną przez siebie atrakcje w zamian za darmową wejściówkę na wydarzenie. Można to zrobić za pośrednictwem strony internetowej www.swidkon.org.pl. Dopiero po tym terminie ogłoszony zostanie cały program konwentu.

Organizatorzy spodziewają się, że przez trzy dni (27-29 marca) „Świdkon” odwiedzi co najmniej 350-400 osób. Bilet wstępu na jeden dzień kosztuje 15 zł.

Organizatorami imprezy są Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku i działający przy nim Klub Fantastyki „Obelisk”.  JN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here