Przy zielonych stołach

Wiktoria blisko czołowej czwórki


Ponad 200 osób z całego kraju wzięło udział w turnieju tenisa stołowego Pingla Cup. Była to już ósma odsłona zawodów, a rozegrano je w Grodzisku Mazowieckim. Do rywalizacji przystąpili m.in. tenisiści Ogniwa Chełm.

Turniej w Grodzisku był pierwszym ogólnopolskim sprawdzianem dla dwóch grup wiekowych, skrzatów i żaków. Ogniwo Chełm reprezentowali: Wiktoria Piasecka (rocznik 2013 – skrzat) oraz Jonatan Piasecki (rocznik 2011 – żak) i Szymon Mróz (rocznik 2011 –

żak). Jako pierwsi grali skrzaci. Wiktoria Piasekcka bez problemu awansowała z fazy grupowej do turnieju głównego. Doszła aż do ćwierćfinału, w którym uległa rywalce 1:3. Dzień później rywalizowali żacy. Obaj przeszli fazę grupową i zakwalifikowali się do turnieju głównego. Niestety, żadnemu z nich nie udało się powalczyć w ćwierćfinale i ostatecznie Szymon zajął 17., a Jonatan 25. miejsce. W tej samej grupie grała Wiktoria, która zajęła 17. pozycję. W grze podwójnej w skrzatach, Wiktoria w parze z Oliwierem Czuczakiem (Koszalnianin) wywalczyła dziewiątą lokatę.

– W turnieju tym, gra praktycznie cała krajowa czołówka zatem jest to dobra szansa żeby sprawdzić, jak przepracowało się wakacje. Wynik Wiktorii jest bardzo dobry. Zobaczymy jak spisze się w Grand Prix Żaków – mówi prezes Ogniwa Jerzy Czarnecki. Ten turniej odbył się w miniony weekend, o wynikach poinformujemy za tydzień.

Lena rywalizowała w Zielonej Górze

Pingpongistka Dragona Lena Romanowska rywalizowała z najlepszymi zawodniczkami w kraju w 1. Grand Prix Polski Młodzików. Udało jej się awansować z eliminacji i wystartować w turnieju głównym. Lena, która w wojewódzkim turnieju klasyfikacyjnym zajęła drugie, o prawo gry w głównym turnieju musiała rywalizować w eliminacjach. Żeby wejść do czołowej „64-ki” w kraju trzeba było pokonać 4 rywalki.

W fazie grupowej ograła po kolei: Dagmarę Tutek (Chrobry Międzyzdroje) 3:0, Kaję Zawadkę (ZKS Zielona Góra) 3:0 oraz pokonała 3:1 Lenę Pózio (UKTS Olimpia Lubsko).

W decydującym o awansie spotkaniu zmierzyła się z Zofią Zająć (KU AZS UE Wrocław). Chełmska tenisistka wygrała 3:1 i zapewniła sobie prawo gry w głównym turnieju.

W etapie finałowym niestety nie udało się jej wygrać żadnego pojedynku. Jednak dużo lepiej poszło jej w turnieju pocieszenia. Pokonała w nim Justynę Zbijowską (MOSM Tychy) 3:1 i ostatecznie uplasowała się na 49. miejscu w kraju. (kg)