Przygotowali łowisko na zawody

W czwartek (9 lipca) z inicjatywy Sebastiana Radzikowskiego oraz Tomasza Radziewicza z Koła PZW „Wodnik” przygotowano zbiornik Stańków do spławikowych mistrzostw koła.

Panowie Tomek i Sebastian wykosili groblę od parkingu przy tzw. metalowym pomoście aż do miejsca, gdzie kończą się pomosty. Przygotowali też stanowiska wędkarskie przy pomostach oraz usunęli roślinność wodną. Cała akcja zajęła im 5 godzin, a praca została wykonana przy użyciu własnego sprzętu i środków. (b)

Zakaz wędkowania na jeziorze Glinki

Przypominamy, że w związku z ostatnim śnięciem ryb Zarząd Okręgu PZW w Chełmie wprowadził zakaz wędkowania na jeziorze Glinki.

Wakacyjne wędkowanie

Sezon urlopowy w pełni, więc wielu wczasowiczów przebywających nad Jeziorem Białym w Okunince lub w innych miejscowościach położonych nad wodami zwraca się pytaniami do biura okręgu o zasady legalnego wędkowania. Wyjaśnimy w skrócie, co zrobić, by nie narazić się na konsekwencje karne w przypadku kontroli straży rybackiej.

Wędkarzy urlopowych można umownie podzielić na trzy grupy:

1) Członkowie PZW z okręgów, które zawarły porozumienia z Okręgiem PZW w Chełmie tj. Biała Podlaska, Białystok, Ciechanów, Częstochowa, Lublin, Siedlce, Sieradz, Skierniewice, Tarnobrzeg;
2) Członkowie PZW z okręgów nie mających porozumień;
3) Wędkarze niezrzeszeni w PZW i obcokrajowcy.

Wędkarze z grupy pierwszej mogą wędkować tak, jak wędkarze z Okręgu Chełmskiego, a jedynym warunkiem jest zaopatrzenie się w tzw. zezwolenie (cena 2 zł), w którym znajduje się rejestr połowów oraz regulamin amatorskiego połowu ryb.

Wędkarze z grupy drugiej (poza porozumieniami) muszą wykupić zezwolenia okresowe dla zrzeszonych w PZW: 1-dobowe – 10 zł, 3-dobowe – 30 zł lub 7-dobowe – 70 zł.

Wędkarze z grupy trzeciej (niezrzeszeni i cudzoziemcy) wykupują zezwolenia: 1-dniowe – 19 zł, 3-dniowe – 57 zł lub 7-dniowe – 114 zł.

Zezwolenie okresowe dla zrzeszonych w PZW (grupa 2), niezrzeszonych oraz cudzoziemców (grupa 3) można opłacić przelewem elektronicznym, na poczcie lub u skarbnika najbliższego koła PZW. W związku z tym, że Okręg Chełmski stosuje rozliczenia dobowe, w tytule przelewu oprócz okresu wędkowania należy podać godzinę jego rozpoczęcia. Jest to bardzo ważne ponieważ wędkarz opłacający składkę za 1 dobę rozpoczynając wędkowanie np. o godz. 12 może wędkować do godz. 12 w dniu następnym. Jeszcze kilka ważnych informacji:

– Wędkarz niezrzeszony w PZW musi obowiązkowo posiadać kartę wędkarską. Z tego obowiązku zwolnieni są obcokrajowcy i dzieci do lat 14.

– Zezwolenia okresowe obowiązują na wszystkich wodach Okręgu ze zbiornikami retencyjnymi włącznie.

– Numer konta bankowego oraz niezbędne informacje znajdują się na stronie internetowej okręgu w zakładce „zezwolenia okresowe”, zaś regulamin w zakładce” warunki uprawiania amatorskiego połowu ryb na wodach Okręgu PZW w Chełmie”.

Uwaga! W zezwoleniu znajduje się nieaktualny wpis o porozumieniach zawartych z okręgami w Kielcach i Kaliszu. W związku z tym, że wymienione okręgi wycofały się z porozumień na początku br. już po opracowaniu i wydrukowaniu zezwoleń wpisy te są nieaktualne.

Feederowe Mistrzostwa Koła ChSM

Zawody odbyły się na Bugu w Woli Uhruskiej. Rywalizowało 18 wędkarzy. Wyniki: 1. Dariusz Forysiuk – 8055 g, 2. Stefan Adamowski – 3540 g, 3. Jacek Ficek – 2730 g, 4. Balbina Adamowska – 2380 g, 5. Tadeusz Ostrowski – 2100 g, 6. Roman Dąbrowski – 2070 g.

Sędziowali: Grzegorz Łubkowski (sędzia główny) i Tomasz Dąbrowski (sędzia sekretarz).

Spławikowe Mistrzostwa Koła Dubeczno

Zawody odbyły się na Bugu w Woli Uhruskiej. Rywalizowało 11 wędkarzy. Wyniki: 1. Janusz Habrowski – 1729 g, 2. Mirosław Folusz – 1689 g, 3. Józef Filc – 796 g, 4. Jan Stalbowski – 303 g, 5. Andrzej Płodzień – 193 g, 6. Artur Majewski – 187 g. Sędziowali: Ryszard Bruchacki (sędzia główny) i Paweł Łapiński (sędzia sekretarz). (kd)

Jubileuszowe zawody Wodnika

Zarząd koła PZW Wodnik zaprasza serdecznie wszystkich członków na wyjątkowe zawody zorganizowane z okazji 20-lecia powstania koła. Impreza odbędzie się w dniach 25-26 lipca w Woli Uhruskiej. Rywalizować będzie można w dwóch kategoriach: ryba drapieżna i ryba spokojnego żeru, ale przy obu dopuszcza się użycie tylko jednej wędki. Zbiórka zawodników na tzw. stołach przy starorzeczu Pompka o godzinie 6. Zapisy i dodatkowe informacje – sklep „Wodnik”, Chełm, ul. Gdańska 11, tel. 82 564 31 63. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here