Przygotowania do przebudowy al. Unii Lubelskiej

Miasto planuje przebudowę alei na całej jej długości

Przebudowana ma zostać aleja Unii Lubelskiej. Roboty mają też objąć będące w nie najlepszym stanie mosty na Bystrzycy, ale póki co jest to melodia przyszłości. Na razie miasto ogłosiło przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej. Na jego rozstrzygnięcie musimy jeszcze poczekać.


Aleja Unii Lubelskiej ma zostać przebudowana niemal na całej długości. Chodzi o fragment od Ronda Lubelskiego Lipca 80 (koło Gali) do wjazdu do galerii VIVO! LUBLIN, czyli dawnych Tarasów Zamkowych. Przebudowane mają również zostać będące obecnie w nie najlepszym stanie mosty na Bystrzycy.

Zarząd Dróg i Mostów ogłosił przetarg na „opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej” wraz ze „sprawowaniem nadzorów autorskich”. Na jego rozstrzygnięcie musimy jeszcze poczekać. Do ZDiM wpłynęły cztery oferty. Miasto chce wydać maksymalnie 926 tysięcy złotych brutto. Tylko jedna oferta jest tańsza. Złożyło ją konsorcjum, w którego skład wchodzą firmy: Urban media Ewa Urban z Warszawy oraz Rem Projekt Marcin Łukasiewicz ze Skierniewic w województwie łódzkim – zaproponowało 914,5 tys. złotych.

Trzy pozostałe oferty były znacznie droższe. Niespełna 1,1 mln złotych zaproponowało konsorcjum, w którego skład wchodzą firmy DrogMost Lubelski z Lublina oraz Biuro Inżynieryjne Vbcadprojekt Krzysztof Gnyp z podlubelskiej miejscowości Skrzynice-Kolonia. Ponad 1,1 mln złotych zażyczyła sobie mająca siedzibę w Katowicach spółka Mosty Katowice. Najdroższą ofertę złożyła firma Eco-Investment Poland z Warszawy, która zaproponowała prawie 1,8 mln złotych.

Grzegorz Rekiel

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here