Przyhamować pędzących kierowców

Progu zwalniającego na ul. Modrzewiowej nie będzie, ale być może powstaną wyniesione przejścia dla pieszych

Część mieszkańców ulicy Modrzewiowej w Świdniku życzyłaby sobie, aby na ich ulicy został zamontowany próg zwalniający. Ich prośbę za pośrednictwem interpelacji przekazał władzom miasta radny Andrzej Krupa. Miasto odpowiada, że spowalniacza nie będzie, ale w zamian mogą tu powstać wyniesione przejścia dla pieszych. Choć jeszcze nie prędko.

– W imieniu mieszkańców odcinka ul. Modrzewiowej pomiędzy ul. Klonową, a al. NSZZ Solidarność proszę o instalację w tym miejscu progu zwalniającego. Wyremontowany odcinek ul. Modrzewiowej poprawił komunikację samochodową i pieszą. Niestety przejeżdżający tędy kierowcy nie przestrzegają ograniczenia prędkości w terenie zabudowanym (w szczególności rano, gdy spieszą się do pracy), co stwarza bezpośrednie zagrożenie dla pieszych – pisze w interpelacji radny Andrzej Krupa (klub radnych burmistrza), przekonując, że takie rozwiązanie zdyscyplinuje kierowców i tym samym podniesie bezpieczeństwo pozostałych użytkowników drogi.

Urząd Miasta Świdnik poinformował, że na etapie budowy ul. Modrzewiowej brano pod uwagę montaż progu zwalniającego, ale ostatecznie z niego zrezygnowano. W odpowiedzi na zgłaszane przez mieszkańców problemy z parkowaniem, ulicę przebudowano tak, aby zapewnić jak najwięcej miejsc postojowych, a te uniemożliwiają właściwe oznakowanie (pionowe) progu zwalniającego.

Jednocześnie w celu poprawy bezpieczeństwa, Urząd Miasta chciałby, aby wszystkie przejścia dla pieszych w obrębie skrzyżowania ulic Klonowej i Modrzewiowej zostały podniesione, w ramach przewidzianego na przyszły rok konkursu „Bezpieczny pieszy – doposażenie przejść dla pieszych i doposażenie szkół w zakresie edukacji komunikacyjnej”. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here