Przyjaciele Fajsławic nie próżnują

Stowarzyszenie Towarzystwo Przyjaciół Fajsławic znalazło się na 11. miejscu w wynikach naboru wniosków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w programie „Groby i cmentarze wojenne w kraju”.

To już druga dotacja dla stowarzyszenia. Tym razem organizacja pozyska 48 tys. zł na zadanie „Renowacja, konserwacja grobów wojennych na cmentarzu w Fajsławicach i działania edukacyjno-popularyzujące (etap II)”.

Za powyższe środki przeprowadzona zostanie renowacja grobu Powstańca Sybiraka Antoniego Cholewy oraz dokończenie renowacji zbiorowej mogiły Powstańców Styczniowych. – W ramach działań edukacyjnych, jeśli tylko sytuacja epidemiczna na to pozwoli, organizowany będzie rajd rowerowy dla młodzieży szkolnej drogami bitew, cmentarzy i grobów wojennych oraz sesja popularno-naukowa dla regionalistów z województwa lubelskiego poświęcona grobownictwu wojennemu na Lubelszczyźnie – informuje Aleksandra Granat z gminy Fajsławice. To nie jedyna dobra wiadomość.

Towarzystwo Przyjaciół Fajsławic wydało kolejną, już 37. pozycję. Tym razem jest to książka autorstwa Adama Polskiego i Ernesta Kamińskiego pt.: „Gminny rejestr (ewidencja) grobów i cmentarzy wojennych gminy Fajsławice w województwie lubelskim”. Publikacja ukazała się dzięki środkom finansowym Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach ubiegłorocznego programu „Groby i cmentarze wojenne w kraju”. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here