Przyjadą kolejne karetki

Lubelskie pogotowie przed kilkunastoma dniami w wypadku straciło jedną karetkę, ale niebawem wzbogaci się o dwa nowe ambulanse.


Do wypadku, w którym nikt nie ucierpiał, ale ambulans marki Mercedes nadawał się tylko do kasacji, doszło na początku czerwca w Elizówce na rogatkach Lublina. Park „maszynowy” lubelskiego pogotowia jednak szybko zostanie odbudowany i to z naddatkiem. Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Lublinie rozstrzygnęła właśnie przetarg na dostawę dwóch nowych karetek, na bazie mercedesa. Kontrakt wart blisko 1,2 mln zł trafił do firmy Zeszuta sp. z o. o. Karetki, zakupione w ramach projektu dofinansowanego ze środków UE, mającego na celu zapobieganie, przeciwdziałanie i zwalczanie „Covid-19” oraz innych chorób zakaźnych, mają być dostarczone w ciągu 90 dni. Pojazdy trafią do podstacji na lubelskich Bronowicach oraz punktu wyjazdowego w Annopolu zastępując wysłużone ambulanse.

Aktualnie w strukturach WPR SP ZOZ w Lublinie funkcjonuje 21 zespołów ratownictwa medycznego, zespół neonatologiczny oraz 4 zespoły dedykowane pacjentom zarażonym Covid-19. Pogotowie już teraz planuje zakup kolejnych 3 karetek, tym razem finansowanych ze środków własnych. Zgodnie z planem przetarg w tym zakresie powinien zostać ogłoszony jeszcze w wakacje, dzięki czemu nowe wozy trafiłyby do ratowników przed końcem roku.

Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here