Przyjadą, odpalą

Na progu sezonu zimowego Straż Miejska w Świdniku przypomina kierowcom mającym problem z „odpaleniem” auta, że od 7 do 22 mogą liczyć na jej pomoc.


Świdniccy strażnicy od dwóch lat dysponują specjalnym urządzeniem rozruchowym, które pozwala uruchomić auto w przypadku, kiedy akumulator, np. z powodu ujemnej temperatury, odmówił posłuszeństwa. Jak pokazała praktyka, zakup takiego sprzętu był strzałem w dziesiątkę, bo od początku tego roku, głównie w okresie styczeń – marzec, o pomoc w odpaleniu samochodu do funkcjonariuszy zwracano się już ponad 220 razy.

– Im zimniej na dworze, tym takich wezwań jest więcej – mówi Janusz Wójtowicz, komendant SM w Świdniku. – Już tej jesieni, jak pojawiły się przymrozki, mieliśmy pierwsze prośby o pomoc w uruchomieniu aut.

Te należy kierować na nr telefonu 986. Oczywiście strażnicy operują tylko w granicach administracyjnych miasta i w godzinach 7-22. Jak podkreślają z pomocą docierają jak mogą najszybciej, ale kierowcy muszą zdawać sobie sprawę, że priorytetowo muszą traktować interwencje dotyczące bezpieczeń­stwa i porządku. (opr. w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here