Przyjdź, baw się, pomóż

- Bardzo dziękujemy wszystkim za wsparcie. Jesteśmy mile zaskoczeni tym, jak wiele osób włączyło się w pomoc dla Magdy - mówi jej mąż Grzegorz Nadolski. Na zdjęciu z dziećmi: 4-letnią Xenią i 6-letniem Leonem

36-letnia Magda Nadolska, matka dwójki małych dzieci, zmaga się z bardzo rzadką i bezlitosną chorobą – stwardnieniem zanikowym bocznym. Obecnie kobieta jest niemal całkowicie sparaliżowana, a jedynym ratunkiem jest bardzo kosztowne leczenie za granicą, na które jej rodziny nie stać. Pojawiło się jednak światełko nadziei. Historia Magdy poruszyła mieszkańców naszego regionu, którzy zaoferowali swoją pomoc. Od przyszłego tygodnia wystartuje na jej rzecz cykl charytatywnych imprez.

15 listopada o godz. 17 w Chełmskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się charytatywny koncert, podczas którego wystąpią: Ania Kostkiewicz, Marlena Stangryciuk, Jarek Buczek, Lech Błazucki, Mada-Bis, Mariusz Matera oraz Dariusz Tokarzewski. Wejściówki po 20 zł.

17 listopada o godz. 17 w miejskiej hali sportowej szykuje się wielka gala artystów. Wystąpią VOX, Defis, Szalom Chełm, kapela Kataryna i Jaro. – Oprócz tego szykujemy mnóstwo innych atrakcji. Na pewno będzie pyszna, wojskowa grochówka – zapowiada Marian Lackowski, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób Potrzebujących „Przytulisko”. Wstęp 40 zł.

24 listopada w hotelu Kozak odbędzie się wielki bal charytatywny. – Zagrają m.in.: Modem, Stratosfera, Rico, Aviero i Bimber Boys. Przewidziany jest także poczęstunek z wyrobami lokalnymi i pizzą Kozak, kiermasz oraz dużo innych atrakcji, a najważniejszym punktem imprezy będą licytacje, które poprowadzi Tomasz Moskal – mówi Tomasz Borodej, brat Magdy. Bilety na to wydarzenie w cenie od 100 zł dostępne pod numerem tel. 663 851 661.

29 listopada o godz. 17 w Chełmskim Domu Kultury z inicjatywy wicemarszałka województwa lubelskiego Krzysztofa Grabczuka dla Magdy zagrają Beata Kozidrak, Krzysztof Cugowski i Wojciech Cugowski. Wszyscy artyści potwierdzili, że dla Magdy wystąpią charytatywnie. Nie wezmą żadnego honorarium. – Choroba może dotknąć każdego z nas. Dlatego, gdy jest taka potrzeba, należy pomagać – mówi Beata Kozidrak. Bilety na to wydarzenia w cenie 80 zł do nabycia w ChDK. Po koncercie przewidziano także licytację płyt z autografami. (mg)