Przyjdź i oddaj krew

Świdnicki klub HDK-PCK zaprasza do udziału w comiesięcznej akcji poboru krwi. Odbędzie się ona w najbliższy czwartek, 5 listopada, na parkingu przy PZL-Świdnik.


– Listopadowa akcja jest bardzo ważna – podkreśla Andrzej Słotwiński, prezes honorowy Klubu HDK-PCK im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy „PZL-Świdnik”. – To czas Wszystkich Świętych z czym wiąże się duży ruch na drogach spowodowany wyjazdami na groby najbliższych, a tym samym niebezpieczeństwo tragedii i wypadków jest większe. Potrzebna będzie krew, której w tym okresie zawsze brakuje. Dlatego już teraz prosimy o zarezerwowanie sobie wolnego czasu i udział w naszej akcji.

Krew mogą oddać osoby zdrowe i pełnoletnie. Należy zabrać ze sobą dokument tożsamości (dowód osobisty lub prawo jazdy), dzień wcześniej nie spożywać alkoholu i zjeść lekkie śniadanie. – Liczymy na to, że świdniczanie licznie odpowiedzą na nasz apel; liczymy również na młodzież. W związku z epidemią od wielu miesięcy nie możemy organizować akcji w szkołach. Pamiętajmy, iż ten niezastąpiony lek, jakim jest krew, uratuje zagrożone życie – mówi A. Słotwiński. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here