Przyjdź i przynieś pamiątki

Szkoła Podstawowa nr 6 poszukuje pamiątek związanych z placówką. Zostaną one wystawione podczas uroczystości 60-lecia „Szóstki”.

Sześćdziesięciolecie to bardzo ważna rocznica, dlatego szkoła chce ją uczcić na wysokim poziomie. Zaplanowana na początek października uroczystość będzie dla chełmskiej „Szóstki” zdecydowanie najważniejszą w bieżącym roku szkolnym. Dokładny scenariusz nie jest jeszcze znany, aczkolwiek wiadomo już, że jednym z elementów programu będzie wystawa dotycząca historii Szkoły Podstawowej nr 6.

– Okrągły jubileusz to doskonała okazja, by zajrzeć do archiwum – mówią nauczyciele „Szóstki”. – Dzieje naszej szkoły zapisane są w kronikach i dokumentach, ale także w zdjęciach, relacjach, pamiętnikach i osobistych pamiątkach uczniów, które czasem mówią więcej niż tysiąc słów.

Pracownicy SP nr 6 zwracają się do wszystkich absolwentów o wypożyczenie takich rzeczy: pierwszego mundurka, tarcz szkolnych, świadectw, starych piórników i tornistrów, kajetów, elementarzy, kałamarzy, fotografii klasowych czy zdjęć szkolnej paczki znajomych, „złotych myśli”, wycinków prasowych etc. Wszystkiego, co wiąże się z „Szóstką”.

Macie może gdzieś w starych szpargałach szkolne pamiątki i chcecie się nimi podzielić? Pracownicy „Szóstki” liczą na pozytywny odbiór i zaangażowanie ze strony absolwentów placówki.

– Wszystkie rzeczy oddamy właścicielom w nienaruszonym stanie – zapewniają.

Wystawa zostanie udostępniona mieszkańcom podczas październikowych uroczystości.  (pc)