Przyjemniej będzie czekać

Świdnicki ratusz zakupił trzy nowe wiaty przystankowe. Jedna już stoi, dwie staną jak tylko dopięte zostaną formalności z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad.


Goły słupek ze znakiem autobusu tak dotąd wyglądały autobusowe przystanki przy al. Jana Pawła II łączącej Świdnik z obwodnicą Lublina oraz ulicy Żwirki i Wigury – drugiej z wylotówek w kierunku stolicy województwa. Ludzie czekali na transport pod chmurką, na stojąco nie mając gdzie się schronić przed deszczem czy wiatrem. A że z terminowym kursowaniem, zwłaszcza busów, na trasie Świdnik-Lublin nie jest najlepiej, zdenerwowani pasażerowie upominali się o ustawienie przez miasto przystankowych wiat i nie raz zwracali się o interwencję w tej sprawie również do naszej redakcji. Mamy dla nich dobre wiadomości.

– Ostatnio miasto kupiło trzy nowe wiaty, które zostaną ustawione na przystankach, które najczęściej wskazywali mieszkańcy – informuje Karol Łukasik, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Świdnik. – Jedna z nich została już ustawiona przy ul. Żwirki i Wigury, a pozostałe dwie staną przy al. Jana Pawła II, na przystankach w pobliżu skrzyżowania z ul. Drewnianą.

Stanie się to kiedy tylko miasto uzyska zgodę Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która jest zarządcą alei. Miejscy urzędnicy liczą, że formalności nie potrwają długo.

Jeszcze w tym roku przystanek z prawdziwego zdarzenia pojawi się również przy al. Lotników Polskich w pobliżu stacji Orlenu. Obecnie ustawienie wiaty przy zatoce autobusowej w tym miejscu uniemożliwia zbyt wąski chodnik, ale w najbliższych miesiącach ten fragment miasta czekają duże zmiany w związku z budową parku w ramach projektu „Zielony LOF”.

Joanna Niećko

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here